| simpleGirlandrutza a întrebat:

Buna ziua!
Un coleg de clasa a facut pojar. Eu nu am mai facut pana acum. Nu am stat in apropierea lui. E posibil sa fac pojar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ValentinBogdan a răspuns:

Din câte știu eu, dacă nu stai în apropierea cuiva cu pojar nu poți lua.Îți poți da seama dacă ai contactat virusul după câteva simptome: febră, tuse, rinită...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inviata orice om face o singura data pojar.Bineinteles ca daca nu ai stat langa el nu iei pojar.Dar odata si odata vei contacta virusul cu siguranta. Dupa ce ai avut odata pojar, nu vei mai putea avea, vei fi imuna la acest virus.

| d33a15 a răspuns:

Daca nu stai pe langa el, sunt slabe sanse sa-l iei.

| catalin112 a răspuns:

Odata ce ai facut pozaj nu prea mai ai cum sa faci...