| AliceDC a întrebat:

Sunt roscata inchis natural(unii ar zice ca sunt norocoasa)dar eu vreau ceva mai aprins nu vreau sa folosesc vopsea pentru ca afecteaza parul si eu il am ff sensibil, am auzit de o substanta numita castelani(ceva gen violet de gentiana sau albastru de metil)aveti idee cum iese pe par?(am auzit ca ar iesi rosu, dar de asemenea cateva persoane mi-au zis ca ar iesi roz)am nevoie de o lamurire va rog!

3 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

Poti cu cun natator sau cu un spray pentru par colorat

| bubbles_6003 a răspuns:

Tinctura castelanni, violet de gentiana si abastrul de metil ies pe par doar daca te decolorezi sau ai parul foarte deschis. Castlanni=roz, violetul de gentiana=mov, albastrul de metil=verde si carmin=rosu.

| FallingRain a răspuns:

Ceea ce zici tu este un fel de vopsea alternativa, care nu tine decat cateva zile. Poti incerca insa pentru problema ta ca dupa ce te speli pe cap sa te clatesi cu ceai din frunze de nuca. Astfel parul va deveni mai aprins la culoare (tot roscat) si mai sanatos.