| MdFkR a întrebat:

Sunt satena foarte inchis, de curand mi-am facut varfurile negre, negre. Le vreau blonde acum, se mai poate fara decolorant? Doar cu vopsea? Eu m-am vopsit cu Lincolor. Daca voi folosi Loreal special pentru stilul ombre imi va iesi? Avand in vedere ca Lincolor nu e o vopsea tocmai buna din cate stiu. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| IRaluca a răspuns:

Daca te-ai vopsit, dupa decolorare, vârfurile nu o sa iasa blonde si trebuie sa fi constienta de asta. Iti zic din propria experienta. Si eu am avut tot părul vopsit inchis. Mi-am decolorat jumate din par in scopul de a crea acel stil "Ombre". La prima decolorare culoarea a iesit portocalie (precizez ca am folosit vopseaua speciala Ombre). Deja parul meu era clar deteriorat. Nu suportam acea culoare portocalie, iar cineva mi-a recomandat sa ma mai decolorez o data. Părul meu s-a deteriorat si mai mult iar culoarea s-a transformat in portocaliu deschis. deci practic nu am facut nimic decat sa-mi distrug părul. Numai zic ca dupa ce mi-am stricat parul a trebuit sa ma vopsesc iar inchis si sa ma mai si tund.

| MdFkR explică (pentru IRaluca):

Stiu ca nu o sa iasa blonde dupa decolorare. nasol. Daca imi dau cu vopsea blonda tot nu iese, nu? Chiar daca m-am vopsit doar o data cu negru, mi-au mai spus cateva persoane ca de negru nu se scapa asa usor.

1 răspuns: