| dirtyraccoon a întrebat:

Te afecteaza cu ceva sa te dai cu eyeliner in ochi? Gen tot vad video-uri pe Insta cu tioe care fac asta... rolling on the floor))

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se scurge si iti poate intra in ochi si nah, nu e tocma ok.

| Lostlyric a răspuns:

Eyeliner-ul este folosit pentru pleoapa superioara si linia apei. Eyeliner-ul lichid trebuie evitat pentru linia apei, datorita consistentei. In acea portiune, se foloseste un eyeliner cu formula de gel sau un creion dermatograf.
Oricare din aceste formule, sunt construite special pentru a evita vreo dauna ochiului. Ingredientele de baza ale unui eyeliner sunt: ceara, gume naturale (obtinute din alge), pulberi si pigmenti. Ingredientele acestea nu creeaza iritatii notabile ochiului. Numai in cazul in care ai vreo alergie sau ai ochi sensibili. Insa e bine sa-ti procuri eyeliner-urile din farmacii sau magazine de profil, pentru a fi sigura ca nu se mai adauga si parabeni sau alte ingrediente de nisa.

| PumpkinDoll a răspuns:

Iti dai seama ca daca stai sa cauti pe internet, gasesti o contra la orice