| IrinaAniri a întrebat:

Machiajul la ochi (creion de ochi, fard de ploape eyeliner) pot afecta vederea? afecteaza mai mult vederea daca produsele sunt ieftine?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Afectează dacă intră în contact direct cu ele și nu se demachiază seara.
Este bine, ca o zi pe sătămână să nu se macheze absolut deloc.
Pa, pa.

| mmary a răspuns:

Nu, nu afecteaza vederea daca nu ai probleme speciale ale ochilor. Cat despre pret ai putea sa iti achizitionezi niste produse mai scumpe, mai de calitate pe parcursul timpului. Azi iei ceva peste o luna cand mai strangi ceva banuti altceva..nu de alta dar produsele de calitate se fixeaza mai bine, rezista mai mult si nu se strang in pliurile pleoapei. Numai bine!

| IrinaAniri explică (pentru mmary):

Aa, nu, eu imi cumpar cosmetice de firma, dar vroiam sa fiu sigura.

| mmary a răspuns (pentru IrinaAniri):

Aa..atunci ma bucur sa vad ca inainte de frumusete te intereseaza sanatateahappy.

| Luminou a răspuns:

Asta se intampla foarte rar.Trebuie sa ai grija cum le folosesti, si sa te demachiezi bine.Citeste termenul de garantie, iar cand iti cumperi unul uita-te si la data fabricarii.Nu are nimic de aface pretul.

Răspuns utilizator avertizat
| OanaMOM a răspuns:

Afecteaza numai daca machiajele sunt expirate sau intra in ochi. E bine sa te demachiezi cu atentie.