| anonim_4396 a întrebat:

Timpul trece repede si va sosi banchetul meu de cls a 8 si odata cu el va veni si vara.Pt mine vara e un cosmar pentru ca de 4 ani am o obsesie, un "tic" de a'mi stoarce cosurile de pe mainisad si au ramas multe semne, cicatrici. si nu pot purta tricouri pentru ca toti se uita la mine de parca as fi un monstru. si chiar arat ca unusad. mainile mele sunt ingrozitoare, sunt "invadate" de semne de coshuri si bube. Vara trecuta numai in casa am stat si m-am saturat. vara asta care va veni vreau sa ies si eu, sa fiu o persoana cu maini frumoase. si de acum mi-am propus sa ma abtin, sa nu ma mai storc si sa invat cat mai mult. si intrebarea mea este daca stiti vreun remediu naturist sau ceva pentru semne, cicatrici si pentru ca cosurile sa nu mai apara. pentru ca mereu apar alte cosuri si tot asa. cel mai rau lucru este ca imi place sa le storc si iese ceva alb din ele. poate stiti vreun remediu naturist sau creme sa imi treaca cat mai repede big grin plz:d

6 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Ti-as recomanda Zineritul, insa nu stiu daca merge si pentru maini.Si mie imi apar cateodata, insa unul sau doua.Pentru cicatrici poti intreba la farmacie de o crema cu acel gel de melc, foarte buna.

| darkeyes a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu, pe maini si pe picioare de la bubele de la tantari deoarece le rupeam coaja si dupa aia treceau si se faceau cicatrici.Acum am numai pete albe micute dar am mult si pe maini si pe picioare. Nici eu nu stiu cum sa scap de ele. Oricum spre dezamagirea noastranu exista nimic naturist deoarece cicatricile raman pe viatasad la mine cred ca se vad mai urat dar asta esad am trecut si peste asta. Nu ma afecteaza chiar asa de mult deoarece cand merg la strand am lucruri mai importante de facut decat sa ma uit pe pielea mea happy Have fun! (p. s:pot disparea prin interventia cu laser dar e foarte scump si doare time out, dar poate nu stiu eu alt remediu prin care se poate scapa de aceste bube, daca afli te rog posteaza un raspuns:* ) te puphappy

| Elena_1106 a răspuns:

E normal sa iasa ceva alb este puroi.Asta se afla intr-un cos.
Pai am un remediu pe care il folosesc si eu cu aceeasi problema ca si tine si merge de minune.ma rog sunt trei pasi:

1.CLEAN DEEPER! de la NIVEA VISAGE YOUNG

Date cu ea in fiecare seara dupa ce faci dus si ai ghrija sa te clatesti bine.

2. FAVISAN ACTIVA FVS solutie pentru puncte negre si acnee(cu propolis, nuca si musetel)

Inmoaie un betigas de ureche in aceasta solutie si da pe fiecare cos in parte.Asa faci 8-10 zile dupa care te freci cu tarate.

3.(nu am gasit acel unguent dar iti dau alta crema cu care ma dau eu si care e buna)GEROCOSSEN NATURAL LAPTE DEMACHIANT miere+aloe vera 3 in 1

Pune pe un disc demachiant crema din astea si curata fata de fiecare data cand vii de afara si apoi clateste cu apa calduta.

Astea sunt sfaturile mele eu le folosesc si niciodata nu au dat gres.Iti urez noroc si sper sa reusesti.

| deea_7664 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa intrebi un specialist. dar oricum cel mai bine e sa incerci si tu sa te lasi. ca daca nu ti le mai storci nu o sa mai apara in continuu asa multe.

| RoxanaStan00 a răspuns:

Eu am ramas cu cicatrici mai rau pe ten, dar m-am vindecat treptat. Am primit de la medic un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E si am fost multumita de rezultate, chiar placut multumita si iti recomand gelul.

| anonimulus a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. happy nu stiu ce sa fac as purta si eu rochite si toate astea dar am bubele alea pe mine si cate odata si vara imi iau ceva mai lung si daca e inainte de banchet sa te duci la mare sau la solar ca le arde. cel putin eu cand am fost la mare mi le a ars pe toate