| mrrRobert a întrebat:

Știți locuri/magazine (nu din mall) de unde pot cumpăra haine, încalțăminte originale? Nu foarte scumpe, dar măcar să nu fie fake-uri.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hainele originale se cumpara de la magazinele scumpe, de la mall, unde scrie ca sunt marfuri originale.
Evident sunt scumpe daca-s originale, fiindca producatorul nu va pierde niciodata bani, de aceea produsele originale sunt intotdeauna foarte scumpe. Restul sunt fake, contrafacute in China.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu-ti putem spune la ce magazine ai gasi aceste lucruri, fiindca nu stim in ce colt de tara, sat ori comuna, locuiesti tu.

| mrrRobert explică (pentru Violleta2022):

Iași.

| dullcat a răspuns (pentru mrrRobert):

Pai in Iasi sunt Big outlet si Cream outlet care vand totul la preturi exagerate, mai mult de jumate din marfa avand defecte. Abia la reducere mai merita sa cumperi ceva, dar sa casti bine ochii inainte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt unele situații în care firmele de marcă, soldează mărfurile produse și le vând mai ieftin prin intermediari, dacă acestea prezintă mici defecte. Dar acestea sunt cazuri rare. Astfel, să te aștepți atunci când cumperi produse de marcă ieftine, care nu sunt contrafăcute, ca acestea să prezinte defecte de fabricație.

| GabiDumitrescu a răspuns:

SH/outlets.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cauta outlet-uri din orasul tau. ( sunt magazine cu haine de firma mai ieftine )

| dullcat a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Acolo se aduce marfa ramasa dupa reduceri sau marfa respinsa din cauza defectelor.Deci atentie la cele din urma.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru dullcat):

Știu, dar cred ca poate vedea acele defecte din moment ce se uita la ele și le probează.
La urma urmei, chiar și in mall-uri poți da de defecte.

| newaccountbye a răspuns:

Știu site-uri online care sunt o mulțime