| KanuruChan a întrebat:

Top coat-ul si base coat-ul, in special cele de la OPI ajuta la cresterea unghiilor?

Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in chestiile astea, poate iti protejeaza unghia de rupere dar ca sa creasca unghiile trebuie sa folosesti produse hidratante care sa le ajute, poti folosii ulei de migdale sau de masline masand fiecare unghie mai ales in zona cuticulei, iar ca sa se intareasca poti aplica ulei incins 30 de secunde la microunde cu o pensula.

Pe mine m-a ajutat tratamentul cu vitamina b5 de la farmec dar usuca rau cuticulele si trebuie hidratate bine. happy