| Eff a întrebat:

Tot citeam pe internet despre lotiunile tonice. Ma gandeam sa imi cumpar una pentru tenul meu gras/mixt. Si cum citeam eu pe net, peste tot scria ca lotiunile tonice nu sunt deloc benefice. Mai ales daca sunt cu alcool. Partea cu alcoolul mi se pare logica, dar la cele fara alcool care este problema? Voi ce credeti? Eu am acum o lotiune tonica de la plafar, e destul de bunicica, dar s-ar putea si mai bine. Ma gandeam sa imi cumpar una de la nivea, pentru ca am observat ca tenului meu ii place nivealaughing

Si apropo de Nivea, a incercat cineva crema ati-acneica de noapte de la ei? Eu nu am acnee, foarte rar imi iese cate un cos, dar macar pentru prevenire e buna?

Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Nirvana a răspuns:

Sunt recomandate lotiunile tonice fara alcool. Gama Nivea este foarte buna, deci ca urmare si crema antiacneica e buna. happy Si merita toti banii. Nu trebuie sa te zgarcesti cand vine vorba de ingrijirea personala.

2 răspunsuri:
| gyo a răspuns:

Eu am lotiune de la elmiplant pentru ten uscat.este foarte buna, mie imi place mult.

fiecare reactioneaza diferit la ele, in functie de ten...sunt bune si cele cu alcool si cele fara alcool, depinde de ten

de la nivea nu am incercat thinking dar daca pentru tenul tau ti se pare ca e buna foloseste-otongue

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc o lotiune tonica de la avonbig grin, tot cu alcool.nu am acnee dar cum ai zis si u, cele cu alcool trebuie folosite cu mare atentie, mai ales la pielea mai fina...cum ar fi cea din jurul ochilor:deoarece in timp va cauza riduri fine.eu am cam renuntat acestea cu alcool si acum folosesc ceva de curatare care da rezultate foarte bune; scap si de efectul de luciu al fetei care e intalnit de obicei varawinking