| dedfgv a întrebat:

Ce lotiune tonica as putea folosi daca am tenul mixt(gras in zona T)si acnee? ceva ce ati folosit si voi si va ajutat

5 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Clearasil,eryfluid,effaclar [pentru cosuri]

| LittleDrop a răspuns:

Eu am folosit Isotrexin pentru acnee + antibiotice iar ca lotiune tonica gel spumant purifiant pentru piele sensibila mixta sau grasa de la Ivapur. Si dupa ce "termin" cu lotiunea aplic apa termala tot de la Ivapur. La mine functioneaza, bineinteles, mi-a prescris doctorul. big grin

Oricum, iti recomand o vizita la un dermatolog pentru acnee. Bafta! happy

| LadyD_6724 a răspuns:

Pentru acnee poti folosi de la farmacie ZYNERIT. costa in jur de 30 de lei.ma refer la zynerit ca si tratament pentru acnee, ca lotiune tonica eu personal folosesc de la L'Oreal.insa cel mai bine pentru tine ar trebui sa consulti un dermatolog ca sa nu incerci fel si fel de produse care in timp iti pot dauna! numai bine te-am pupat :*

| GuitarGroovin99 a răspuns:

Cred ca ai putea sa folosesti ceva de la vichi, dar am uitat cu se cheama, asta doar daca iti prieste si daca nu, inseamna ca nivea sigur iti prieste!

| FaraSperanta a răspuns:

Eu folosesc lotiunea tonica impotriva punctelor negre de la Oriflame si sunt f multumita happy mai imi apar 2-3 cosuri din cand in cand, dar f rar, iar lotiunea imi curata tenul fara sa-l irite... happy