| viki16 a întrebat:

Am O Mare Problema Eu in fiecare seara ma demachiez cu laptele demachiant de la garnier cu struguri, lotiune tonica tot de la garnier cu struguri, de 2 ori pe saptamana imi exfoliez fata cu garnier 3 in unu si folosesc crema nivea simpla, astazi uitati ce am facut http://jovis-homemade-beauty.blogspot.com/......hiere.ht ml mi-am facut un demchiant de casa cu ulei de floarea soarelui, putina lotiune tonica de la garnier si putina apa si mam demachiat cu el dupamiaza iar dupa aceea a inceput sa ma usture fata foarte rau dar mi-am facut o maisca din capsuni, banane, piersici si miere iar apoi dupa ceva timp m-am spalat pe fata si mi-am dat cu crema nivea si ma ustura in continuare credeti ca de la aceea lotiune de casa care am facut-o nu imi prieste sau prea multe chimicale de le atatea produse si mi-am stricat fata eu am tenul Mixt/gras Va rog !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiannaDeedee a răspuns:

S-ar putea sa te usture din cauza lotiunii pe care ai facut-o tu, cel mai bine e sa te demachezi cu lotiuni cumparate de la magazin pentru ca sunt mult mai sigure.:*

1 răspuns:
| Liviu4you a răspuns:

E din cauza componentelor. De exemplu, daca iti dai pe fata cu miere amestecata cu scortisoara (care apropo e buna impotriva cosurilor), o sa te usture de aprox 5 pe o scara de la 1 la 10. Nu ai de ce sa te ingrijorezi.