| anonim_4396 a întrebat:

Tot citesc prin reviste de moda despre moda 'vintage' si 'pin-up' dar nicaieri nu scrie si ce inseamna& voi stiti?

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Vintage inseamna invechit. Sunt haine de pe vremea bunicii, pantofi cu toc jos, de epoca, brose cu aspect vechi. Asta in ceea ce priveste vestimentatia, ca vintage poate fi si o casa ori un cuier, daca., la fel, au aspect vechi. In strainatate, pentru produse cu aspect invechit se plateste foarte mult, e un cult, aproape, al hainelor cu aspect de acum 100 de ani. Iar pin-up stiu ca sunt modelele de pe postere, de prin anii 60-70, aranjate, cu sex appeal. Probabil moda pin up e asta. Imi vine in minte un tatuaj cu pin up girls, pe care l-am vazut la miami ink. Ceva de tipul asta: http://evanspace.com/wp-content/uploads/2009/04/pinup_girl.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt atatea dictionare pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe www.yourvintagepolice.blogspot.com si o sa afli. La fel pe www.vintage.ro