| anonim_4396 a întrebat:

Tot citesc prin reviste de moda despre moda 'vintage' si 'pin-up' dar nicaieri nu scrie si ce

3 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

Cauta si pe net

| zu a răspuns:

De vintage am auzit.cin ce stiu, sunt haine mai vechi sa zic asa, adica haine cum purta de exemplu bunica ta cand era tanara, sau ce haine se purtau prin anii trecuti. uite aici un articol despre aceasta moda. http://www.kudika.ro/articol/moda/4215/Moda-Vintage.html

| Uana_5406 a răspuns:

Motivele florale si materialele vaporoase sunt reprezentative pentru vintage. Pin-up este inrudit cu cultura pop.