| Ioanapop123451 a întrebat:

TPU daca ma dau cu ulei de ricin pe par inainte cu 30m sa fac baie ..ar mai trebui sa folosesc si balsam?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin NU se pune pe par, ci DOAR la radacina parului, cu 2-3 ore inainte sa-l speli, ca uleiul sa actioneze corect si direct la radacina firului, jumatate de ora fiind insuficient timp pentru actiunea lui.
Spalarea se face normala cu apa calda si sampon, in mai multe ape bieninteels, dupa care se poate folosii si balsam, iar clatitul dupa balsam sa se faca fff bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Sweet04 a răspuns:

Nu

| anastasiaboniac a răspuns:

Aplică-l pe părul foarte umed după ce te-ai spălat pe cap. Ai grijă să aplici doar pe lungime