| RedLove a întrebat:

Tratamente naturale pentru pistrui si cosuri.

Răspuns Câştigător
| fustiteTUTU a răspuns:

Zeama de lamaie si lotiune tonica de la Gerovital. Mai multe aici http://spa-acasa.blogspot.com

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru coșuri, recomand unguentul de gălbenele și respectiv tinctura de propolis.
Se găsesc la plafar, la prețuri relativ accesibile.
Baftă!

| anutza a răspuns:

Pentru pistrui eu folosesc crema de depigmentare si serul de la Oriflame, iar pentru cosuri gama pure skin daca esti interesata sunt reprezentant

| DaNyEl64 a răspuns:

Nu stiu. Dar si eu vreau sa aflu...

| Alllexxandraa a răspuns:

1.Curatarea

Este foarte important sa avem un ten curat.
Incercati sa nu folositi sapun. Eu folosesc Clean&Clear(albastru)
Pentru o curatare, aveti nevoie doar de un demachiant(chiar daca nu sunteti machiate)si o crema hidratanta.
Aplicati demachiant pe frunte, barbie si obraji. Si masati usor cu degetele(masaj circular). Dupa vreo 3 min,indepartati demachiantul cu apa rece, apoi calda si alicati crema pe fata inca umeda, dar nu leoarca)

2. Exfolierea

Un alt pas pentru un ten frumos, este exfolierea.
Eu folosesc zatul de la cafealove struck
Inainte de exfoliere, amestec zatul cu putin ulei de masline sau miere de albine.
Aplic compozitia cu degetele si masez fooarte usor day dreaming
Las si acea compozitie pe fata 2-3 min si indepartez finut cu putina apa, iar apoi tamponez cu un prosop curat.
Nu mai ai nevoie de crema hidratanta, caci mierea si uleiul isi fac treaba.

3.Demachierea

In fiecare seara, oricat ati fi de obosite, DEMACHIATI-VA...
Este foarte important sa indepartati demaChiantul de pe fata.

4.Hidratarea

Folositi zilnic crema hidratanta, ulei da masline sau miere...eu prefer ultimele 2 variante
Consumati multe fructe si legume si consumati cel putin 2 litrii de apa plata! :*