| SunshineGirl a întrebat:

Tratamente naturiste pentru cresterea rapida a parului? Vreau sa`mi spuneti si preturi si de unde pot achizitiona respectiva chestie. Recomandati`mi ceva ce deja ati folosit si a mers, nu din auzite.Multumesc mult! :*:*:*

2 răspunsuri:
| Balboa a răspuns:

Uite aici: dupa ce te-ai spalat pe cap cu sampon (sau sapun de casa, este f bun) da-ti cu un amestec format din miere, doua galbenusuri de ou, ulei de ricin si ceva alcoolic (lichior, coniac, tuica, orice ce contine alcool). Uleiul de ricin il poti lua de la plafar si este pana in 8 lei sticluta. De asemenea uleiul de ricin aplicat pe unghiile umede faciliteaza cresterea lor. Si uleiul de ricin este bun si daca iti torni un pic in palme si dupa il aplici pe radacinile parului. Este bun. Crede-ma. Am incercat. Ai grija de tine. Fundi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza scalpul cu ulei de ricin(nu trebuie sa-l folosesti in combinatie cu altceva)si lasa-l sa actioneze minimum 30 de minute, dupa care spala-te pe cap cu sampon de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana. Uleiul de ricin costa in jur de 3 lei sticluta de 25 ml si-l gasesti la orice plafar(il poti gasi si la unele farmacii).