| G30RG3 a întrebat:

Tratamentele anti cosuri de la saloane de infrumusetare cat costa si cat de bune sunt?

Răspuns Câştigător
| CristinaAnghel98 a răspuns:

Eu zic că mai eficiente și sănătoase sunt "tratamentele" preparate în casă. Eu am folosit o mască pe bază de drojdie de bere care este bună pentru coșuri și puncte negre. Ai nevoie de: un sfert de pachet de drojdie de bere, 2 linguri de brânză de vaci și un sfert de pahar de lapte cald. Pisezi drojdia cu furculița și o amesteci cu brânza și laptele. Iese ca o pastă pe care o aplici pe față. Aștepți până se usucă și devine aspră, apoi o ștergi cu un șervețel și îți clătești fața cu apă caldă din abundență.
Sper că te va ajuta, la mine a funcționat perfect. Dacă mai vrei trucuri de frumusețe îmi trimiți un mail la: crissupink@yahoo.com Pupici :*