| Mario1994 a întrebat:

Tratamentele faciale pentru ten sunt bune? Au vreun efect? Ma refer la cele de la salon de infrumusetare. Tratamentele faciale sunt bune? Fac rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tratamentele faciale sunt in general pentru tenurile cu probelem mari sau cele mature/adulte, nu pentru tenul foarte sensibil al unui copil.
Pentru copii este recomandat apa calda si sapunul si fata se mentine curata si frumoasa.
Doar cand nu se respecta regulile de igiena, apar cosuri si puncte negre.

| RaduXZ9 a răspuns:

Cel mai bun tratament facial este sa iti speli fata cu apa, nu doar dimineata, ci si la pranz dupamiaza si seara