| marya868686 a întrebat:

Un fotomodel, in medie cam cat are circumferinta taliei?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

60cm e masura ideala (90-60-90)
Si Adriana Lima de la Victoria Secrets are 60 sau 61 (24inch) nu stiu ce vorbesc astia de aici...

7 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

50 cm.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Undeva sub 60.
Cele mai cunoscute fotomodele au sub 55.
Baftă! :*
Numai bine!happy

| Kalla a răspuns:

Modelele bogate si faimoase ca cele de la Victoria-Secret care iau de la 10.000 de dolari in sus pe zi au sub 55 cm.

| RusescuO a răspuns:

50-56 cm, dar tot mai bine >60

| Teamleader_Xpro_1986 a răspuns:

Etimologia cuvantului Fotomodel este:
FOTO+MODEL adica model pentru fotografie si este un cuvant romanesc, compus care nu are traducere in limba engleza. In engleza model este o denumire generica pentru fotomodel, manechin, hostess, etc.
Fotomodelul nu trebuie sa detina masuri standard, acestea fiind date de tema fotografica propusa, astfel: Daca se fac fotografii cu persoane grase fotomodelul trebuie sa fie gras iar daca se fac cu batrani fotomodelul trebuie sa fie batran, deci raspunsul la intrebarea ta este: un fotomodel trebuie sa aiba circumferinta taliei de marimea necesara pentru tema fotografica aleasa.
Intrebarea ta ar putea suna pentru domeniul muzical astfel: La ce instrument trebuie sa stie sa cante un muzician? happy

| anonima8 a răspuns:

50-60 cm