| Rawr22 a întrebat:

Un tratament pentru par sa creasca repede?

Răspuns Câştigător
| ONElena11 a răspuns:

Merge 100%, am incercat.
5 linguri miere (sau 7 daca ai parul lung)
2 linguri ulei (masline sau floarea soarelui)
3 galbenusi
2 linguri otet
apoi te clatesti bine si nu iti dai cu alt sampon. Nu o sa iti miroasa parul(mie nu imi miroase parul dupa, imi fac masca asta o data pe saptamana). Mie imi creste parul 10 cm pe luna laughing

in caz ca nu ai miere din albusurile de la ou fa o spuma si amesteco cu celelalte ingrediente :*

3 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Ulei de ricin aplicat cat de des posibil. sa ramai cu el peste noapte

| MariaKTA a răspuns:

Factorii care ingreuneaza cresterea parului

Cresterea parului poate fi influentata de o serie de factori negativi, cum ar fi:
- frigul,
- stresul,
- unele infectii ale scalpului,
- dietele sarace in vitamine si minerale,
- sedentarismul,
- fumatul,
- ingrijirea necorespunzatoare a parului,
- abuzul de produse de styling,
- folosirea periilor de par nepotrivite si asa mai departe;
- vopsirea parului si asa mai departe.

masti pentru cresterea parului

Citeste si:

Noua Sana cu fructe de la Napolact
Danone introduce un nou iaurt de baut in 12 sticlute de colectie
Peste 2000 copii participa la cursuri de nutritie

Pentru a accelera cresterea parului, radacina foliculului pilos trebuie sa fie intens hranita si oxigenata. Aceasta hranire se realizeaza atat prin intermediul substantelor nutritive si oxigunului aduse local de vasele de sange, cat si prin substantele difuzate la nivelul scalpului, prin uz extern al unor tratamente.
Caracteristicile mastilor naturiste pentru accelerarea cresterii parului

Asadar mastile naturale pentru accelerarea cresterii parului vor avea cateva caracteristici importante pentru bunele rezultate ulterioare:
- aceste masti se vor lasa sa actioneze un timp mai lung, pentru ca substantele nutritive sa poata difuza la radacina parului;
- sunt aplicate intotdeauna printr-un masaj energic care stimuleaza circulatia locala la nivelul scalpului (acesta se inroseste usor);