| laviniauntila a întrebat:

Unde gasesc incaltaminte de dama de marimi mari? Adica peste 40? Am nevoie de niste sandale cu toc (nu foarte mare) pentru banchet, dar nu toc cui, sa fie mai gros putin

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incearca la Deichmann. Eu imi gaseam acolo, cand eram in Romania. Acum, tot acolo gasesc, dar mult mai usor. Se pare ca nemtoaicele au picioare mai mari decat romancele; am vazut, aici, pantofi de dama marimea 43!

| andreia67 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Si in Romania Deichmann are toate modelele 36-41 si la unele modele 42. Sunt tari in care au pana la 43, cele din N Europei si Turcia. Se vede asta si din oferta Lidl unde vand de obicei 38-40 la femei si 42-45 la barbati in timp ce in Romania marimile 36-37 "zboara" primele la aproape orice model.

| anamariarot a răspuns:

Cred ca e nevoie sa iti faci pe comanda.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Si eu tot 40-41 port, ambele sunt marimi standard si le gasesti cam peste tot, doar trebuie sa cauti. Un magazin online ar fi www.kalapod.ro ar mai fi www.matar.ro, cauta ca vei gasi sigur. Problemele "adevarate" incep de la marimea 42. Eu am vandut si mai vand incaltaminte, le am puse pe Olx.ro, in general marimile mari 39-41 se vand un pic mai greu. 42 are Deichmann unele modele iar la Bonprix unele modele (putine, ce-i drept) au si 43 si 44.

| Vinsieu a răspuns:

Da, la Deichmann. Tocmai au scos incaltaminte de vara. Nu stiu insa daca vei gasi ce iti place. In fiecare an aduc marfa tot mai proasta. Dar e singurul unde mai poti gasi ceva.

| andreia67 a răspuns (pentru Vinsieu):

Ee, nu e chiar singurul. Dar scaderea calitativa se vede cam la toata marfa chinezeasca, indiferent cine o importa/distribuie, e valabil si pentru haine nu doar incaltaminte.

| Vinsieu a răspuns (pentru andreia67):

Nu e singurul, dar depinde si de oras. In unele, da. Cit despre haine... nu mai spun!

| nebonela a răspuns:

Cauta pe net sunt destule am aceeasi problema

| tiberida a răspuns:

Mama mea poarta 40-41 si mereu isi ia din Daichmann. Gasesti acolo tot ce vrei, in marimi de la 36-37 pana la chiar 41. In plus de asta sunt si la un pret acceptabil si frumoase, de toate modelele, pentru toate gusturile happy
Spor la cautatwinking

| laviniauntila explică (pentru tiberida):

Problema e ca am 42 la pantofi:/

| andreia67 a răspuns (pentru laviniauntila):

Mergi la Deichmann si probeaza. Am o prietena care tot 42 poarta si si-a luat o pereche de sandale cu toc gros 41 care ii vin. Marimea 42 mai gasesti online la Bonprix: https://www.bonprixro.eu/category/955/sandale/marimi_42