| kissterie a întrebat:

URGENT! FUNDA!
Este vorba de TINCTURA DE PROPOLIS. Vreau sa o folosesc pentru cosuri si am cateva intrebari:
1.Trebuie sa ma spal pe fata dupa un anumit timp (10-20 -x minute)?
2.De cate ori trebuie sa aplic- in fiecare zi sau 1 data pe saptamana?
3.Are si efecte negative asupra tenului?
4.Cat de eficienta este?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Trebuie sa te speli inainte pe fata inainte de a folosi tinctura.De cate ori se foloseste, ar trebui sa scrie pe prospect.De cele mai multe ori propolisul este foarte eficient indiferent sub ce forma. Ea nu mai trebuie preparata, se foloseste ca atare.

5 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Eu m-am dat cu ea pe fata adica pe cosuri dar cuma veam obrajii plini de cosuri am aplicat tinctura ca atare nediluata, dupa 10 minute mancarimi,dar nu mi-am dat seama ce s eintampla, a doua zi aveam fata umflata cat un dovleac, arsura de gradul 2 pe fata,ce mai numai coaja tare fata ca piatra, aratam groaznic, mi-a trebuit o saptamana sa ma desumflu si sa mi se vindece arsurile ...niciodata sa nu o aplici nediluata!

| kissterie explică (pentru Laura46):

Diluata in ce?happy

| Laura46 a răspuns (pentru kissterie):

Apa distilata(zapada topita, apa de ploaie) sau apa plata in cantitati egale prima data s avezi daca nu te ustura, apoi poti pune 3sferturi propolis si un sfert apa, depinde de cantitatea pe care o folosesti

| kissterie explică:

Inca ceva:
Trebuie preparata?
Eu am mers la Plafar si am cerut Tinctura de propolis si mi-a dat din aceasta:
http://naturasanat.ro/96-182-large/propolis-picaturi-parapharm.jpg

| Serenax a răspuns:

Pai, poti folosi tinctura seara, inainte de culcare, pentru ca ramane galben pe fata si ziua nu cred ca vrei asa ceva:d, si te speli pe fata dimineata, eventual cu un gel de curatare pe fata. Efecte negative nu cred ca are, si este destul de eficienta, si eu am folosit-o intr-o perioada si mi-au mai trecut din cosuri, dar nu in mod miraculos. Merita sa incerciwinking