| anonim_4396 a întrebat:

Urgent, in 10 min plec la o petrecete si fiind cald afara transpir putin pe fata si nu vreau sa stric machiajul ce sa fac sa nu mai transpir?

Răspuns Câştigător
| Anonim838 a răspuns:

Nu te sterge cu servetele absorbante imediat ce simti umezeala pe frunte. Nu trebuie nici sa subestimezi machiajul facut corect.
Ca sa nu risti sa transpiri, machiaza-te astfel incat sa-ti lasi tenul sa respire. Aplica un fond de ten pe baza de apa, care sa absoarba sebumul. Da-te apoi cu pudra si nu uita s-o aplici si in zona ochilor. Opteaza pentru rimel si dermatograf rezistente la apa. Daca esti in aer liber intre orele 10 si 14, cand se transpira cel mai mult, cel mai indicat este tusul pentru pleoape.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea sa iei un taxi pana acolo. In interior presupun ca au aer conditionat sau cel putine mai racoare. De asemenea ai putea incerca sa folosesti un spray de fixare al make-upului.
Distractie placuta!

| kiri11 a răspuns:

Cumpara-ti un evantai sau un ventilator de mana laughing