| mihaella00elena a întrebat:

Urme lasate de acnee, cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
| Crs a răspuns:

Crema de galbenele ( la mine a functionat )

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ca produse cosmetice se folosesc cremele pe bază de AHA (acizi de fructe).
Ca procedee medicale DERMOABRAZIUNEA (indepartare a stratului superficial de piele cu ajutorul unei perii rotative sau a unei freze prevazute cu diamant. Astfel, prin indepartarea stratului superficial de piele, urmele lasate de acnee devin mai putin pronuntate si vizibile), MICRODERMOABRAZIUNEA (stratul de piele este indepartat cu un dispozitiv prevazut cu un fascicul sub presiune cu micro-cristale de coridon. Foarte multi dintre medicii dermatologi si esteticieni, recomanda folosirea microdermabraziunii din cel putin doua motive. In primul rand, dermabraziunea prezinta riscul transmiterii bolilor de sange. In al doilea rand microdermabraziunea este mai putin radicala, spre deosebire de dermabraziunea, care constitue o interventie chirurgicala), PEELINGURI CHIMICE (la nivelul pielii se aplica un anumit tip de acid), TRATAMENT CU LASER etc.

| alexutza003 a răspuns:

Ceaiul de galbenele este foarte bun te speli pe fata cu el crema de galbenele si masca de fata cu acid salicilic

| Sorina_8036 a răspuns:

Salut! eu pentru a sccapa de urmele de acnee ma spal dimineata si seara cu sapun special pentru fata.Sa stii ca ajuta.Incearca cu sapunul Dove