| Diva a întrebat:

Buna As dori sa-mi recomandati un tratament(preferabil produse cosmetice) pentru urmele lasate de acnee. Dupa tratamentul cu Zineryt am reusit sa scap de acnee.Problema e ca mi-au ramas semne de la acnee(bubite micute care sunt inca destul de vizibile). Ce imi recomandati pentru aceste "urme"? va multumesc pentru raspuns.

8 răspunsuri:
| cotzobel a răspuns:

Sunt de acord cu Gabitzza.mai bine mergi la un dermatolog... el poate a iti dea o rema ceva care sa iti vindece si tenul si in acelasi timp sa iti previna aparitia acneei...sau daca iti permite buzunarul mergi la un salon de cosmetica...Mult noroc!

| mioara a răspuns:

Adaugati 2 picaturi ulei de boabe de ienupar si de cidru libanez la 1/2 de cana apa.Cu un tampon de vata, aplicati solutia pe piele din doua in doua ore.

| claudya a răspuns:

Incearca cu ipl la Slimart in Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca Zynerit ti-a fost recomandat de dermatolog cel mai bine este sa ii mai faci lui o vizita. II spui ca ti-au trecut si ii arati ce a mai ramas si sa iti spuna cum poti rezolva problema, ar fi pacat sa folosesti din auzite tot felul de produse si sa iti strici iar tenul.....acneea poate reveni daca tenul nu este ingrijit cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.

| costi a răspuns:

Eu iti recomand un ceai bun, nu ceva farmaceutic. bea minim trei cesti de ceai pe zi de 'trei frati patati', gasesti usor pe piata. curata tesuturile atacate in profunzime de acnee, l-am folosit si eu. bea o perioada mai lunga, si o sa vezi efectele

| MiSscaraMeLa a răspuns:

De doua saptamani ma folosesc si eu de zineryt...si e eficace, dar pentru aceste semne de acnee...inceraca ceva pe cale interioara, ceva ceaiuri!

| ronnabog a răspuns:

Sunt niste creme naturale pe baza de aloe vera.Pentru detalii cauta-ma pe yahoo:ronnabog. Pupicei