| anonim_4396 a întrebat:

V-ati facut vreodata suvite cu albastru de metil,cum iese pe parul saten? ce alte nuante ati mai folosit? am auzit ca exista si violet de gentiana, verde de malachit. Vreau multe pareri pentru ca vreau sa imi fac suvite.

8 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

OMG...daca vrei ca la prima ploaie sa te trezesti cu hainele albastre :)))
Eu zic sa incerci asta www.pisica-neagra.ro;)

| Biscuiti a răspuns:

Eu mi-am facut cu violent de gentiana, dar mi-am facut tot parul si iese foarte fain. Dar eu l-am facut un mov destul de intens, pentru ca atunci cand e parul ud nu prea iti dai seama daca s-a schimbat culoarea sau nu. asa ca am pus toata sticluta in apa ca sa fiu sigura ca se face mov. :p

| SimionAlexandru a răspuns:

Conteaza sa te simti tu bine, cu tine insuti. Daca tu insuti nu te poti accepta asa cum esti (oricum ai fi), atunci nimeni altcineva nu o poate face in locul tau. Esti frumoasa orice ai face. Iti doresc o zi superba in continuare, Adry :-)

| EdwardTeach a răspuns:

Eu am avut o prietenă care folosea albastru de metil şi era şatenă şi ieşea bine, dar presupun că ştii că cu cât te speli mai des, cu atât se duce culoarea mai rapid.

| justgabriela a răspuns:

Nu se vede atat de intens albastru, din pacate... Iese o nuanta de verzui asa.
Ca sa iasa albastru intens ai putea sa te decolorezi la par si apoi sa dai cu albastru /violet/verde.
Insa ai grija cu aceasta decolorare sau vopsire sa nu iti strici parul.
sper ca ti-am fost de ajutor!

| Desfluezip a răspuns:

Da,se vede destul de slab, trebuie sa te vopsesti odata.

| Alle_Alexia_1992 a răspuns:

Mda. eu am parul saten si mi-au iesit bine. da si eu am auzit de mov de gentiana si roz de gentiana dar nu am incercat doar cu albastru. mi-au iesit un turcuaz incredibil. recomand!