| Butterfly_6865 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!

Nu treceti peste intrebareaa astaa!
Sunt cu moralul la pamant!crying(
Nu mai suport!
Ma urasc!

Am o singura proBlema.crying(

Am cateva cosuri in jurul nasulu si le urasc. Nu stiu cum sa scap de ele! Va rog ajutati-ma dar nu numai pentru ca dau fundita ci pentru ca faceti o fapta buna crying((!
Va roggggggggggggg! Macar ajuta'ma sa nu ma mai intereseze cosurile sa le las dracului si sa uit de ele sa nu le mai vad cand ma uit in oglinda am incercat toate cremele.am fost la dermatolog, am incercat produse naturiste, am cheltuit milioane pe dermatologi si creme.

Multumesc anticipat!

Am nevoie rapid de raspunsuri!

Va iubesc big hug

Răspuns Câştigător
| Anduciu a răspuns:

In primul rand, cosurile nu te fac cu nimic mai urata, dar cred ca ceilalti te-au convins deja.Deci am sa-ti fac cateva recomandari:
Spala-te de 3-4 ori pe zi pe fata cu sapun cu sulf.
Evita contactul mainilor cu fata.
Nu-ti stoarce cosurile.
Foloseste lotiunea atiacnee cu ulei de salvia de la Cosmetic Plant dimineata si seara.[Te speli pe fata, te stergi, apoi aplici lotiunea cu un tampon de vata curat sau cu un disc demachiant]
Seara aplica crema cu ulei de salvia.[Dupa ce lotiunea se usuca, aplici crema si masezi zona pana intra in piele.]
Poti folosi si lotiunea tonica de la Plant Activ cu extracte de plante.Rezultatele se observa de la prima aplicare.
Cand mergi la scoala/in oras, etc, foloseste corectorul Purritin de la Iwostin in loc de fond de ten.Acopera si usuca cosurile.
Toate produsele recomandate se gasesc la Plafar si sunt incercate de mine.
Numai bine si nu mai fi complexata!

14 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Mda, in loc sa fi atenta ca esti o fata cum multe ar vrea sa fie te uiti la niste cosuri care oricum is normale la varsta pubertatii. Stai linistita, la un moment data vor disparea de la sine, fara vreo interventie majora.

| Butterfly_6865 explică:

Heyy."Anonim'... Daca chiar nu stii sa scrii ceva sa ma ajuti. atunci nu te obosi sa scrii! Imi trebuia doar niste incurajarii. Va iubesc pe toti ceialalti crying( care m-ati incurajat :X

| Blablabla_8623 a răspuns:

Dermatologul te va ajuta. big grin Poti merge la doctorul de familie si daca iti da trimitere e gratis (cel putin la mine a fost) sau daca te duci acolo fara trimitere platesti o taxa in jur de 20 de lei. E mai usor sa te duci la un specialist decat sa cumperi diverse produse care nu te vor ajuta.

Succes!

| mary a răspuns:

Ma fata! nu esti singura care are cosuri. exista persoane care au probleme si mai grave cu acneea. eu iti recomand sa te dai cu suc de lamaie pe fata sau o masca de argila. se gaseste la farmacii sub forma de pudra. costa 1 ron pliculetul.

| Anonim_5618 a răspuns:

Mie cosurile imi apar mai mult pe frunte, da` nu toate o data straight face... 1-2... imi apar inainte de ciclu mai multangry

si eu ma urasc cateodata...
ca sa nu se mai vada da cu corector.:*:*

| Robert5678 a răspuns:

Doamne...in poza esti superba si te preocupa cateva cosuri

| valsulnorilor a răspuns:

Oricum esti frumoasa, cosurile au si ele rostul lor in perioada pubertatii, sunt un rau necesar.Adu-ti aminte ca esti frumoasa in fiecare clipa din viata ta!

| MoNsTeR a răspuns:

Stai linistita:-p.in poza esti o fata frumi big hug si nu cred ca are rost sa tengrijorezi din cauza unor cosuri. o sa dispara in timp...rabdare:-p.daca chiar te deranjeaza asa tare pune si u un pic mai mult fond de ten sa nu se vada si gataoh go on.nu te mai gandi doar la acele cosuri din jurul nasului.gandeste-te ca ai un corp frumos si ca esti frumi.ai incredere in tine si fi tarehappy. pupici :*:*:* papa

| alexandra_6462 a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri ca ai dor cateva si ca nu sunt dureroase, eu am cosuri sub piele care se manifesta ca niste ridicaturi si sunt foarte dureroase fiecare din ele eu chiar nu am ce sa le fac, daca le scot raman cu semne si cu creme sau alte minuni nu merge, cu clerasil dispar este mentolat si te ajuta si cu fond de ten se usuca si nu mai fi asa ingrijorata. La fiecare persoana exista ceva frumos si ceva urat tu sigur ai ochi superbi sau nasul ca de revista, sau te inrosesti ca o papusa sau un zimbet perfect, trebuie dor sa le observi si vei vedea ca atunci nu va mai fi problema cosurilor. Un lucru completeaza sau asund altul si crede-ma lucrurile frumoase se oberva mai bine ca lucrurile asa zis urate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cheltuit milioane? :O Pai daca nu a stiut doctorul, crezi ca vom stii noi? Serios. http://sp2.ro/3178c3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beibi, rosia face minuni! fa-ti o masca de fata cu rosii si ai sa vezi ca dupa o saptamana o sa se vada ceva acolobatting eyelashes si nu ti le stoarce! Daca nu vrei cratere... xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste fond de ten?raised eyebrows
Sau pune ti o punga pe fata...
Ce naiba?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de masline:X

| trancy a răspuns:

Eu folosesc crema de galbenele de la plafar si este buna iar cand imi mai apar cosuri noi am o crema pentru cosuri si pct negre tot de la plafar si intr-o saptamana a dat rezulatele pe care le doream