| DyuV2000 a întrebat:

Salutare...Am o extrem de mare problema ..ACNEE..De 3 ani nu mai pot sa scap de ea ..Am incercat Dermatologi. creme pastile etc..Varog ajutati-ma, Chiar nu mai suport sad, Am foarte multe pe toata fata sad

Răspuns Câştigător
| Ecaterina2016 a răspuns:

Ar trebui sa faci niște analize amănunțite și sa ai grija ce mănânci sa fie proaspăt puțin procesat. O igiena zilnica a fetei foarte stricta și dacă ai răni pe fata de.la acnee Îți recomanda gelul Curiosin dacă ești din Bucuresti îl găsești la preț foarte bun la farmacia tei din Sun Plaza Mall are 15 g și costa 40 lei. Formula este una speciala pentru rănile diabeticilor si reface țesutul mai rapid, este inodor și incolor.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai linistit ca in timp dispare. Am avut un coleg de facultate care a scapat de acnee pe la 22 sau 23 de ani. Fiecare corp in parte are chimia lui proprie. Ai rabdare, esti adolescent, este normal sa ai acnee, mai multa sau mai putina. Stai linistit.

| lovecats123 a răspuns:

Si eu am avut acnee pe tot parcusul gimnaziului, in a 8-a se extinse atat de mult inca numai stiam ce sa fac. Apoi am auzit de peroxid de benzoil(e aprox.50 de lei).Nu stiu cum dar a functionat ca o crema minune.Nu ma asteptam dar dupa 2 sapt. toate cosurile erau uscate.in 2 luni am scapat de acne(mai am doar semnele)...Mie chiar mi-a priit crema.Incearc-o fiindca merita.