| IoNuTzZz1997 a întrebat:

am o mare problema cu, cosurile de la varsta de 15 ani si acum am aproape 17, am tot incercat o gramada de creme, medicamente care nu au avut nici un efect. As vrea sa merg la un tratament cu laser pentru ca nu mai suport cosurile. pur si simplu imi e rusine sa ma vada lumea pe strada si sa ma uit in oglinda. Am cateva intrebari in legatura cu tratamentul cu laser:

1. Cat costa o sedinta?

2. Este dureros? se simte o usturime/durere?

3. Exista unele riscuri? Daca da, care sunt acelea?

4. Trateazaa si cicatricile post-acneeice?

5. De cate sedinte ar fi nevoie sa scap de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Take it slow.
La varsta ta e normal acest lucru.Cu timpul o sa treaca.

| IoNuTzZz1997 explică (pentru 2Low):

La inceput am inteles asta, dar acum mi-e groaza sa ma uit in oglinda si mi-e rusine sa merg pe strada si la scoala.

| MaryLaury a răspuns:

Incearca mierea sa pui pe fata si sa tii toata noaptea, e foartem buna sper sa te ajute si sper ca te-am ajutat pupici

| FeeddMee a răspuns:

Poate ai acnee. 8 din 10 adolescenti sufera de o anumita forma de acnee, mai grava sau mai usoara.

| senjin235 a răspuns:

Incearca cu ceai de arpacas si orez macinat (faina) la rasnita de cafea dimineata si seara ceaiul de arpacas poti sa il si bei arpacasul se prajeste intr-un tuci! Bafta incearca chestii simple cat mai naturale si ai rabdare eu personal am trecut prin asa ceva

| IoNuTzZz1997 explică (pentru senjin235):

Am incercat de la chestii simple cum ar fi lucrurile care le-ai spus pana la creme si medicamente. nu au avut nici un efect.