| ladyx a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! eram vopsita saten glacial de la garnier,, de vreo 3 zile in urma pina a ma vopsi azi in saten mediu de la wella,,, stiu ca este rau pentru par, de-l vopsesti asa des dar nu stiam ce sa fac, pentru ca culoarea de la garnier a iesit groaznic,, batea in spre rosu si nici nu-mi sedea bine,,, azi m-am vopsit in saten mediu, si iarasi sunt in panica pentru ca sa primit negru! ce sa fac? va rog ajutati-ma! nu pot iesi in asa hal din casa,,, parca-s o sperietoare,, vreau din nou sa am parul deschis cum il aveam((va rog dati-mi un sfat! ce vopsea de par sa-mi i-au ca sa se primeasca o culoare mult mai deschisa saten deschis sau ceva putin mai inchis,, si sa nu bata inspre rosu,, sa fie naturala, .sunt foarte disperata...

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Oricum ai arata eu cred ca esti frumoasa asa :sigur dupa cateva spalari se va mai decolora dar nuanta de rosul nu stiu daca apare sau dispare(si eu sunt vopsita un saten inchis si mi-a iesit o culoare super de placuta dar nu a avut nuanta de rosu)...
Despre salon nu stiu prea multe, eu nu frecventez saloanele, tu faci cum crezi.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-l in pae, se va decolora in cateva saptamani. Oricum nu exista culoare naturala obtinuta cu vopsea. Toate arata putin ciudat si nenatural, dar exista un fel de conventie sa ne prefacem ca femeile vopsite au o culoare "normala". Nu-ti mai chinui parul cu alta vopsea, o sa iti cada smocuri mari si atunci chiar ca o sa fii disperata. Pur si simplu lasa-l in pace, crede-ma nimeni nu va observa nimic rau.

| DenissaDeea a răspuns:

Te rog asculta un sfat care iti va prinde bine. ia-ti numaidecat un balsam de par ce contine si vitamina C, balsamul ajuta la regenerarea parului(sa nu ti se rupa parul de la vopsire repetata)
Foloseste o vopsea Palette un castaniu inchis-deschis cum preferi nuanta dorita,, iti garantez eu ca vei fi multumita,,
E bine cateva zile sa faci pauza cu vopsitul parului, intre timp spalal cateva zile cu sampon de urzica si basam pentru nu avea probleme mari cu caderea parului si dupa cateva zile te poti vopsi din nou nuanta dorita...
Dupa aceste regululi scriemi daca a fost un sfat bun sau nu! si inca ceva daca parul deja s-a ars de la vopsit foloseste o masca de par, sau un regenerator de par mult succes...

| ladyx explică:

Deci trebuie sa astept pina parul se va mai decolora si singur in timpul spalarilor,, asa e? iar dupa asta stiu sigur ca vreau sa-l fac mai deschis,, doar ca mi-e frica sa nu se primeasca ceva roscat sau iarasi rosu,, sa merg oare la salon si acolo sami recomandeze ce culoare sa-mi vopsesc? ca sa nu fie si mai rau. dati-mi va rog un sfat referitor la machiaj tinind cont de parul negru-saten inchis,,, si ascunderea brutalitatii fetei din cauza culorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culoarea din parul tau nu va rezista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culoarea din parul tau nu va rezista mai mult de 60 zile se va deschide la culoare treptat, si eu am fost bruneta vopsita de la saten mediu si la fel eram panicata acum 2 luni insa acum iar am ajuns la satensi nu o sa mi mai pun negru never, deocamdata sfatul meu e sa astepti sa vezi ca peste vreo luna asa va fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi prostie am facut-o si eu anul trecut. eram blonda inchis, m-am facut ciocolata a iesit rosu deschis si cand am dat cu saten a iesit negru ca corbul. m-am spalat pe cap de 3 ori pe zi timp de o luna ca sa iasa negreala dar roscatul nu a iesit vecihee hee au trecut 2 ani de atunci si inca am varfuri roscate, radacina saten inchis(culoarea mea naturala) si la mijloc combinatie intre rosu si negru. acum vreau sa ma vopsesc iar sa am culoare uniforma si ma gandeam la garnier glacial laughing) bine ca am citit mesajul tau ca altfel ma si impuscam daca mai iesea rosu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah ce fain. oh eu tocmao m-am vopsit cu saten glacial si abia dupa ce am vazut ce culoare am in cap m-am gandit sa ma uit pe net...eu foloseam numai vopsele profesionale dar am gasit asta la un butic in zona si fiind sabata seara m-am facut pentru ca pe cutie arata asa de fain si e o porcarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fi disperata! va fi bine. te sfatuiesc ca tu sa nu te mai vopsesti o perioada. Spala-te pe cap de 3 ori pe saptamana cu sampon pe care tu il folosesti si un sapun din fructe. la sfarsit foloseste si un balsam. dupa ce faci asta cam o luna si jumatate sau doua si tepoti vopsi intr-o culoare naturala.vei arata bine. A, inca ceva! De acum incolo pentru toate fetele de pe acest forum le recomand eu personal ca inainte de a se vopsi cu anumite culori fie de la garnier, wella, pallete sau orice gama, nu conteaza ce culoare are imaginea de pe cutie ci ceea ce rezulta din vopseaua facuta dupa instructiuni. unele sunt multumite iar altele nu sunt multumite de nuanta pe care parul a obtinut-o.important e sa cititi cu atentie instructiunile si data expirarii de pe cutie de vopsea. se mai intampla si lucrul asta! de la sanyalexandra.multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calmeaza-te dragaaa...nu e de speriat. Am constatat ca tu intr-un sfarsit esti vopsita bruneta. Iar tu ai veleitatea sa te vopsesti ceva mai deschis. Pai in cazul asta, trebuie neaparat sa mergi la salon! Acolo iti poti alege noanta fara probleme si sigur vei fi multumita de rezultat. SUCCES!

| ioana17 a răspuns:

Ca sa scapi de rosu trebuie sa mergi la un salon. e cam greu singura, de la wella Koleston Perfect Mixton culoarea verde.nu trebuie mult doar cateva grame le pui in vopsea.nu te speria nu o sa iese verdehappy dar taie rosu, fiindca verdele si rosu sunt culori complementare.Asa poti scapa de nuanta asta afurisita.