| mihaab a întrebat:

Va rog sa-mi recomandati un fond de ten cu putere mare de acoperire, care sa NU contina parabeni. Funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| ζøvعღ a răspuns:

La inceputul verii Ivatherm lansa primul fond de ten, un corector pentru ten sensibil, fara parfum, fara parabeni si cu SPF 15. Recunosc ca nu am apucat sa-l incerc pana acum o saptamana, desi eram tare curioasa cum se simte pe piele. Am ales nuanta cea mai inchisa din cele 3 (asteptam si altele) pentru ca sunt bronzata, si initial mi s-a parut ca ramane pe fata ca o masca, culoarea fiind putin mai deschisa decat tenul meu. Dupa ce l-am intins bine, tenul s-a uniformizat iar nuanta a devenit identica cu pielea (am incercat intai pe jumatate de fata sa vad diferenta). Desi are putere mare de acoperire textura este fina iar pe fata se simte foarte lejer, peste zi nu l-am mai simtit deloc. Nu mi-a "ingrasat" fata si nici nu mi-a uscat-o, am avut doar senzatia de natural, de "no make-up", de fresh. Fondul de ten este special creat pentru tenurile sensibile (dar evident, il poate folosi oricine), contine ulei de jojoba, vitamina E si provitamina B5, are propritati calmante si protejeaza impotriva radicalilor liberi. Mi se pare o alegere buna pentru un machiaj de zi cu zi! Ti-l recomand cu cea mai mare caldura.

Răspuns utilizator avertizat
| ζøvعღ a răspuns (pentru mihaab):

Nu stiu daca ai citit review-ul, dar acolo preciza clar ca acest fond de ten este pentru un ten cu probleme: "Fondul de ten corector ajuta la mascarea imperfectiunilor pielii asigurand un machiaj eficient pielii sensibile. Poate fi utilizat pentru mascarea defectelor cauzate de rozacee, cuperoza, eritem, laser, dermabraziune, cicatrici, acnee. Este foarte eficient pentru acoperirea cearcanelor sau corectarea culorii pielii. Asigura un ten perfect si uniform".Si eu am probleme cu tenul(cateva cosuri pe frunte), iar fondul asta de ten reuseste sa acopere si sa trateze in acelasi timp.Acum tu alegi ce vrei...