| euu03 a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mie cum as putea sa imi inchid culoarea parului natural? o reteta ceva care sa aiba rezultate...eu as vrea sa ma fac bruneta... dar nah mama nu ma lasa sa ma vopsesc si nici sa ma fac cu nuantatorsadbig grin...asa ca va rog dati. mi si mie un sfat :*:*:

11 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Ceaiul de nuca il inchide m-am vopsit de curand blonda si am facut 2 spalaturi cu cea de nuca si e blond inchis deja crying(((

| Laura_5858 a răspuns:

Uhm.cati ani ai? de ce sa nu te lase sa te faci cu nuantator? e vacanta, nu iti strica parul si se ia dupa vreo 8 spalari, ma rog, depinde de nuantator.
eu zic sa ii explici asta si poate te lasa. dar nu ai zis ce culoare are parul tau natural. daca e saten sau saten inchis poti sa te vopsesti pe ascunsbatting eyelashes (proprie experienta. am parul saten inchis si m-am vopsit roscata acum cateva luni, mama nici pana acum nu si-a dat seama.)

| euu03 explică:

Am 14 ani jumate...si acum un an mama m-a lasat sa imi fac suvite blonda... dar au iesit prea multe si eram aproape blonda...nici acum inca nu am scapat de blond...bine ca s-a mai dus din culoare dar nu imi place sa am 2 culori in cap...culoarea mea naturala este un saten inchis de tot... aproape negru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca mama ta eeeee... fa ca tine ca stii tu mai bine. si mamele astea.sunt facute numai asa sa incurce treburile.si ce-ti mai spune mama sa nu faci? vezi de treaba ca habar nu are. ce stie ea? noi stim care te cunoastem foarte bine.noi putem sa-ti dam sfaturi ca santem specialisti in toate.acum si daca ai fi fata mea probabel tot la fel as face, da, vrei sa fii fata mea? la-so pe mama ta ca e rea, si vino la mine. eu sunt bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un exemplu.cruella iti da sfaturi tie. dar ea insasi are o problema cu culoarea parului ei. e specialista in parul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau natural cu frunza de nuc..
fierbe frunzele si spalate cu ele
inainte pe vremea bunicilor asa era
si pt blond cu musetel
pt roscat cu foi de ceapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau natural cu frunza de nuc.
fierbe frunzele si spala-te cu ele
inainte pe vremea bunicilor asa era
si pentru blond cu musetel
pentru roscat cu foi de ceapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca frunzele de ceapa is pentru parul blond thinking

| anonima_2087 a răspuns:

In perioada aceasta se poarta culoriile naturale dar daca vreai sa te vopsesti bruneata si nu te lasa mama ta dupa parerea mea poti faca in felul urmator:incearca sa iti inchizi parul treptat nu dintr-o data ca asa nu o sa observe parintii(parintii de obicei nu is atenti la lucrurile astea). nici mama mea mai de mult nu era de acord ca imi zicea ca imi stric parul si din astea, dar am incepu sa imi bag suvite si nici nu a observat la inceput si pe urma mam vopsit un blond mai natural si nici atunci nu a obsevat pana cand i-am zis si de atunci nu mai zice nimic.ma tot vopsesc si uneori nici nu observahee hee

| scenez a răspuns:

Deeeeeeeeeeci draga elly uite cum procedz eu: ma spal cu ceai din frunze de nuc ma spal pana imi devine inchis, apoi o sa mi-l vopsesc cu henna(chill e natural) apoi ca sa mi-l intretin brunet o sa ma spal in continuare cu ceai de nuc hihi...stai chill eu am aceeasi problema doar ca e tata nu mama (haha). Good luck >big grin

| scenez a răspuns:

Hmmm... elly eu am aceeasi problema doar ca e tata...nu ma lasa...am si eu parul saten si vreau sa mi-l fac brunte...eu asa am sa procedze: ma spal cu ceai de frunze de nuc si dupa ce se inchide...hmm o sa-mi cumpar henna nuanta neagra si o sa ma vopsesc( chill, e naturala culoare) apoi ca sa mi-o intretin o sa ma spal in continuare cu ceai din frunze de nuca... te sfatuiesc sa faci la fel >big grin