| Linna a întrebat:

Hello. vroiam sa va intreb cum as putea sa-mi inchid culoarea parului cu produse naturale (ceaiuri.chestii.) Parul meu e saten inchis iar mama nu ma lasa sa ma vopsesc. si eu as prefera prin produse naturale pentru ca nu vreau sa-mi stric parul de la 14 ani big grin mi-as dori sa ma fac bruneta. puteti sa-mi spuneti toate etapele? De cate ori trebuie sa ma spal. si cu ce trebuie s-o fac?big grin Multumesc anticipathappy:*

6 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Buna Linna! La plafar exista infuzie de frunze de nuc si iti clatesti parul cu ea. Dupa 2-3 saptamani se observa rezultate foarte bune! O poti intreba pe mama ta daca te lasa sa te vopsesti cu henna, o vopsea facuta dintr-o planta din Orient, e foarte naturalasi nu-ti distruge parul asa cum vopselele obisnuite o fac.

| Gabiii a răspuns:

Frunzele de nuc, castan, urzica sau ceaiul negru. Pentru o culoare mai inchisa a parului poti folosi un decoct din frunzele de mai sus, la alegere, cu care sa-ti clatesti parul dupa ce l-ai spalat. La fel si in cazul ceaiului negru, la ultima clatire se poate folosi o infuzie din acesta.

Cojile de nuca ca si frunzele de nuc se folosesc pentru culori mai inchise. In doua cani de apa se pun cateva coji de nuca si doua plicuri de ceai verde la fiert. Amestecul se va fierbe timp de 20 de minute, se va raci si apoi strecura. Cu acesta se va clati parul proaspat spalat.

| LondoneseCat a răspuns:

Incearca prin spalari repetate cu cafea. functioneaza happy, dar treptat.te speli de cate ori vrei tu, pana ajungi la nuanta dorita.umezesti parul, pui cafeaua si lasi 10 minute apoi speli. funda?:*

| xUrsuletz a răspuns:

Uite un site cu 5 metode naturiste pentru schimbarea culorii parului:
http://www.gradina-online.ro/......A3417.html
fundita pls:D

| Lenu_3498 a răspuns:

La brunet nu prea poti sa ajungi, dar poti folosi de exemplu un noantator[noantatorul nu iti arde parul la fel ca vopseleleon the phone, daca vrei neaparat brunet.Produse naturale numai daca vrei sa til` deschizii de inchis e mai greu.Dar poti incerca cu ceai de nuciihappy

| shaky a răspuns:

Cafeaua,cum a spus si ''LondoneseCat'' sau cu infuzie de ceai negruwinking