| didi33 a întrebat:

Vineri e ziua unei prietene si nu stiu cum sa ma imbrac si cum sa imi fac parul.
Voi ce ziceti?happy

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! depinde foarte mult unde isi va serba ziua, ce varste aveti, dar mai ales de stilul tau vestimentar, de gusturile tale, de corpul tau etc. Am sa incerc totusi sa-ti fac cateva recomandari generale. Cred ca o rochita de lungime emdie cu bretele, intr-o culoare uni ca mov, turcoaz, verde, albastru, rosu sau roz coral mi se pare optiunea perfecta pentru o zi de nastere. Ai putea incalta o pereche de balerini daca esti pana in 14 ani sau o pereche de pantofi decupati in fata cu toc de 6-7 cm daca esti mai mare. Accesorizeaza-ti tinuta cu o poseta tip plic de culoarea pantodfilor si cu un set de bijuterii din aur alb sau galben sau argint. Machiaza-te in culori cat mai naturale, si nu prea incarcat. Putin rimel si un glos pe buze sau daca ai acnee si un start subtire de fond de ten mi se pare suficient. Nu uita sa iti faci manichiura si pedichiura. Opteaza, de exemplu, pentru forma rotunda a unghilor si atentie sa seasorteze culoarea ojei cu cea a rochitei si a incaltamintei. Parul iti sugerez sa ti-l pui pe bigudiuri, buclele fiind f la moda anul asta. Petrecere placuta!

3 răspunsuri:
| Irinushh a răspuns:

Poti incerca o rochita lejera, de vara cu parul buclat, o rogi pe mama ta sa ti.l faca cu ondulatorul sau daca nu sa ti`l puna pe bigudiuri inainte cu o seara.

Mai poti lua o camasuta cu maneca scurta pe care sa o bagi intr.o pereche de pantaloni scurti si cu o curea frumoasa, iar parul ti.l poti impleti.

Sau un tricou elegant, ceva ca o ie si niste blugi sau o fustita merg perfect!

Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| Patyi a răspuns:

Intr-o rochita, sandale si parul lasati-l desfacut, indreaptal cu placa, sau fa-ti-l ondulat nu stiu.

| Nostress9602 a răspuns:

Depinde unde isi v'a serba ziua, locul etc si daca ea nu a pus un dress code atunci decide singura....la inceput poti sa-ti lasi parul pe spate-drept, iar mai apoi poti sa iti faci un coc sau o coada de cel (totusi e vara si e cald)