| Kasia a întrebat:

Voi cum dormiti cu parul-desfacut sau prins? Cum e mai bine si de ce?

Răspuns Câştigător
| PapusaDePandispan a răspuns:

Parerea mea este ca e mai bine sa dormi cu parul prins intr-un coculet mai moale si nu strans foarte tare ppentru a nu te durea capul, pentru ca nu iti intra parul in fata sau in gura, nu te ciufulesti foarte tare; astfel incat pieptanatul devine mai usor!:X:X Nu stiu incearca si vezi daca te simti mai bine dar eu asta consider ca e mai bine!:*

9 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Desprins.E mult mai comod si mie una nu mi se incalceste parul deloc. thinking Parerea mea este ca parul trebuie sa "respire" macar noaptea.

| Sara2 a răspuns:

Eu am momente, nu am un fel anume cum dorm, acum fiind vara il tin coc cand dorm deoarece este foarte cald iar eu il am pana la fund de lung, dar iarna mai dorm si cu el desfacut uneori, sau prins coada, in filme am vazut ca mai mult se doarme cu parul desfacut, acum nu stiu cum e mai ok, cred ca trebuie sa dormi cu el cum te simti tu mai bine in acel moment, eu asa fac

| iuuliia a răspuns:

Nu ştiu cum e mai bine dar ştiu două lucruri:
- Dacă îl laşi desprins se îngraşă.
- Dacă îl prinzi cu un elastec de păr, partea pe care este elastecul se va deteriora.
Eu îţi sugerez o clamă simplă şi lejeră.

| R0011 a răspuns:

Eu una dorm cu parul desfacut deoarece nu pot dormi bine cu el prins, ma deranjeaza. Nu stiu cum e mai sanatos.thinking

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prins cu elastic moale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desprins.
E mai comod.

| Euletitia a răspuns:

Desprins pentru ca m-ar deranja in timpul somnului orice agrafa sau clema sau orice chestie cu care sa-mi prind parul.

| MOOVEMEX a răspuns:

Eu dorm cu el prins pentru ca : 1. il am lung si s.ar incurca rau de tot (ma agit mult in somn ) 2. mi s.ar face prea cald...

| DeeDeeAndreea a răspuns:

Cu parul prins deoarece cand dormi in pat te mai musti, ti se incalceste parul si cand il piepteni til rupi cea e nu e bine, eu am parul pana la fund si am treit pe propra experienta