| razadeluna a întrebat:

Voi daca v-ati lega o coada de cal si ar trebui sa alegeti o funda de care ati cumpara, si cum v-ati prinde coada, mai sus, mai la mijloc etc? o sa mergem la ocazie (am 13 ani) si o sa am parul prins intr-o coada de cal asa simpla, chestia-i ca parul meu e foarte lung, si foarte des... vreau sa imi cumpar o funda eleganta ca asta :
http://uniquelygirls.com/images/045.JPG, dar problema ii ca funda se prinde cu o bareta de metal si mama zice ca nu o sa mearga nicicum asa ceva, ca am f.mult par si nu o sa imi prinda coada deloc bine. Vrea sa ma duc tot cu funda veche (e roz) de la scoala, ca aia se prinde cu elastic, si deci prima data sa imi prind coada sus spre varful capului, cu elastic obisnuit, si dupa aia sa imi leg funda asta, dar e prea mare cum o sa arat, ca la scoala din nou?

http://content.foto.mail.ru/mail/kiselma/_blogs/i-907.jp g
voi cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| Loly a răspuns:

Funda e frumoasa.
eu mi-as prinde parul mai sus. funda ar arata si s`ar vedea mai bine
exact cum ai spus si tu mai sus. leaga`ti parul mai strans cu un elastic si apoi pune funda...
va sta bine.sau iti mai ramane sa ti`o pui pe cea roz. happy
aaa...si daca iti pui funda albastra prinde`ti parul cat mai sus.va sta mai bine.
mult succes :* pupici :*

4 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Eu mi-as prinde parul sus si as lasa o suvita libera sa inconjur elasticul cu ea.
http://www.coafuri-noi.com/files/images/Coafuri-de-seara-2.jpg
Daca vrei sa porti ceva asemanator cu ce estein ultima imagine nu cred ca merge foarte bine.
Sau asa ceva sa pui imprejurul elasticului:
http://img.grace.ro/......813943.jpg

| υη נσ¢ ∂є ¢σριℓℓ a răspuns:

Funda lol laughinglaughingsincer eu ador parul prin incoada dar sus zici ca e palmier dar nu stiu cum iti sta tie mai bine... dra tot frumoasa ramai oricum :X:Xlove struck

| Loly a răspuns:

Pai eu ti-am spus.
prinde parul cu un elastic mai intai si apoi pune funda. elasticul nu se va vedea pentru ca funda e mare. spui ca ai coada groasa? tocmai de aceea e mai bine sa iti pui elasic mai intai. elasticul va tine coada stransa si nu isi va da drumul. sper ca te-am ajutat.succes si multi pupici :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as prinde parul sus ca am vazut ca se poarta si sta f bine. simplu si elegant :-) si mi-as pune funda;-))