| mihaela1414 a întrebat:

Vreau raspuns cat mai repede va rog... port ochelari si azi vreau sa ma tund scurt... dati-mi niste imagini va rog cu tunsori scurte care s-ar potrivi cu ochelarii

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| daniela_9291 a răspuns:

Daca porti ochelari, atunci sti ca nu este usor sa ai o coafura fabuloasa, mai ales daca porti tot timpul ochelari.

Trebuie sa alegi o coafura care tine parul la distana de fata ta.

Ochelari ar trebui să se potriveasca cu forma feţei:

Fata Ovala -se potrivesc majoritatea ramelor, dar, incercaţi cadre mai largi.
Fata Rotunda - cadre înguste, cu linii unghiulare.
Fata patrata - ochelari cu rame inguste.
Fata Alungita - cadre care adăuga lăţime.
Fata Diamant - pometi inalti - cadre înguste. Cu ochii ingusti- cadre largi.
Fata inimat - rame inguste.

si eu port ochelari... m-am tuns bob fara breton:D
m-ai cunosc o fata care are si ea ochelari si are si breton in ciuda faptului ca iti acopera toata fata. ea s-a tuns pana la urechi si ii statea foarte bine

uite niste imagini:
http://www.divahair.ro/......2_diva.jpg