| Lolypop_4017 a întrebat:

Vreau sa fie anorexica(sa arat la fel de schiloada ca topmodelele)nu mai vreau sa fiu grasa...va rog ajutati-ma...

15 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

80% din cazurile de anorexie se sfarsesc cu moarte. sweet ah?

| Miina a răspuns:

Buna.
Nu cred ca e bine sa fii slaba.
Eu sunt slaba si oricat as manca tot nu ma ingras.Si as vrea din suflet sa ma ingras putin.Tu cred ca esti numa' bine acum:*.

| Cornelcmn8 a răspuns:

Vrei sa fii smeagol?

| anonima16 a răspuns:

Scumpo te-ai lovit la cap vrei sa mori? straight face

| Libelle a răspuns:

Pai totul tine de tine ma. daca tu ai si inceput direct ``vreau sa fiu anorexica``-crezi ca se poate? inainte de a iti pune o dorinta ia-o incet,fa-ti un plan de etape
si shcimba gandirea,anorexia e altceva,nu dorinta ca a tine de a fi slaba,e obsesie de a fi,reflectat pe faptul ca nu mai poate manca sau fortata mananca dar vomita

stabileste-ti cu un nutritionist(sau cere pareri la cei ce au incercat)un regim,nu un chin da? fa sport si bea apa,dar in principiu sport
inainte de a manca ceva,intreaba-te ``chiar am nevoie de asta? nu imi fac rau singura?``
redu dulciurile si painea daca mananci, nu mai manca seara.tu singura impune-ti prin ambitie, dar nu te chinui cu infometatul.

| AlexSM86 a răspuns:

Termina cu prostiile, tu fa-ti o dieta sanatoasa (nu de slabit) si du-te la aerobic. O sa dureze si e nevoie de mult efort, dar pe termen lung o sa fii mai fericita si n-o sa regreti. Spor!

| carpediem a răspuns:

Anorexic inseamna altceva.

| Ioana_9973 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa renunti la dulciuri si la fast food pentru o vreme! Nu manca seara decat ceva usor! Mananca doar o felie de paine pe zi si fa mult sport! Poti sa iesi afara sa alergi putin si poti sa zici ca ai facut sport! Daca vezi o ciocolata si iti este pofta gandeste-te ca nu e sfarsitul lumii si ca nu e ultima ciocolata din lume si mananca fructe in loc de ciocolata aia! Trebuie sa ai multa vointa sa slabesti! Apoi daca vrei sa ramai slabutza ai grija ce mananci, niciodata sa nu exagerezi cu mancarea! Mult succes! Poti sa imi dai fundita, please? happy

| Visatoarea a răspuns:

Anorexica? sti macar ce inseamna asta? este o boala,obsesie! Poate cauza decesul pana la urma.

Daca intr-adevar doresti sa slabesti mergi la sala, regim echilibrat; eventual consulta un nutritionist inainte! El iti va spune clar ce sa mananci, carbohidrati sau fara.etc! Gandeste pozitiv. Viata nu este asa.Mens sana in corpore sano!

| Andreea_3136 a răspuns:

Eu am fost ff slabuta. semanam cu o anorexica si m`m-a pus pe mancat. acum arat si eu mai ok. la 1.70 am 50 kg,acum pot spune ca ma simt bine in pielea si`n primul rand sunt mult mai sanatoasa,am imunitate amult mai crescuta decat atunci cand eram fotomodel. trust me,fii snaatoasa,nu face excese, fructe, portii d emancare normal gen 250 ml,nu sari peste nici o masa,elimina paine si tot ce tine de patiserie, fainoase, etc o s incepi in timp s`arai si bine si sanatoasa :*

| melc a răspuns:

Cauta in dictionar 'anorexie' big grin
/facepalm

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Dimineata inainte sa mananci bea 1 litru jumatate de apa din 2 in 2 minute cate o cana de 250 ml in inghitituri mici si mananca dupa o ora-nu mai manca dupa ora 18:00-incearca sa innumeri lingurile scazand in fiecare zi cate una (ex:o farfurie =25 ling mancare incepe sa scazi in fiecare zi cate una pana ajungi la cel mult 15 linguri) -mananca cel putin 15 linguri de mancare niciodata mai putin altfel te vei infometa-fa sport mult-bea intre timp multa apa-mananca fructe cand ti-e foame-daca nu te simti satul nici dupa ce ai mancat un fruct bea putina apa si incearca sa iti ocupi timpul cu altceva(citeste, scrie, uita-te la Tv etc)-incearca sa mananci foarte putin si des.Succes!

| Crysty_9003 a răspuns:

Mai bine sanatoasa decat sa mori din cauza infometarii nu-ti face griji ca te ingrasi fa sport si asa se rezolva >big grin

| AnaBanana_3503 a răspuns:

Si sanatatea ta unde e? Daca arati bine (slaba, cum vrei tu), nu inseamna ca esti si sanatoasa!

| Suiram_6263 a răspuns:

Incearca sa accepti realitatea. Te rog sa o iei incet, fa ca mine. dimineata mananca bine dar sa te opresti inainte de a te satura. elimina cafeaua, mananca salate si fructe autohtone, la pranz supe, seara mananca putin, dar numai tarziu de ora18. Cel mai important inainte de fiecare masa consuma cca 200ml apa plata. bafta