| dianalalala a întrebat:

Vreau sa folosesc o protectie termica insa nu stiu ce firma sa aleg. Ma puteti ajuta va rog? ceva cam la 20 de lei... eu acum folosesc Ser termoprotector de la gerovital e bun?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai asa ieftin nu stiu ce sa zic...eu folosesc de la Syoss, e cam 16 lei si mi se pare bun, adica nu prea pot sa-mi dau seama.Am vazut si la AVON ca a aparut un astfel de spray, poti sa ti-l iei pe ala, dar cred ca e mai mult de 20 leihappy

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sincer mie cel de la gerovital mi se pare ca, contine alcool, l-am avut si eu si nu mi-a placut deloc.
Insa eu iti recomand sa folosesti uleiul de par de la kallos, glossy restuctural crystal fluid, daca ai parul de lungime medie 1 pompita este destul, daca il ai mai lung ai nevoie de 2 sau 3.
Tot ce trebuie sa faci este sa pui in palma, freci putin apoi aplici uniform pe tot parul, lasi 2-3 minute sa intre in par si poti folosi placa/ondulator/feon etc. fara nici o grija.
Costa pana in 20 de lei cu siguranta ( e cam 15 sau 16 lei).
Si am incercat si ce au cei de la syoss dar mi se pare ca lasa parul cam uscat.

| Lia96 a răspuns:

Si eu il folosesc pe cel de la Gerovital si de-a lungul anilor nu am gasit unul mai bun, le-am incercat pe cele de la Syoss, Londa, si inca vreo 2 de la niste firme mai micute, nu mi le mai amintesc. Le-am folosit pana le-am terminat si am constat ca cel mai bun pentru mine pe termen lung este cel de la Gerovital.
Folosesc si sampon si ser anti-caderea parului de la ei de vreo 5 luni si sunt cea mai multumita.