| 009 a întrebat:

Vreau sa imi creasca unghiile fff repede... ce trucuri cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Zeama de lamaie este unul dintre cele mai bune tratamente naturiste, aflate la indemana oricui pentru intaririea si stimularea cresterii unghiilor. Dupa doar o saptamana de folosire a tratamentului, unghiile devin mai rezistente si au un aspect mai sanatos. Zeama de lamaie se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensule (din aceea care se foloseste la aplicarea lacului de unghii). Bafta!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin, mesezi unghiile.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!

| arrriadna a răspuns:

Spalatul vaselor/ statul cat mai mult cu mainile in apa- in 2-3 zile te si miri.

| Sorinella20 a răspuns:

Stai cu mainile mult in apara (sa stii ca functioneaza) sau foloseste ulei de ricin (pe care il gasesti la farmacii, si costa in jur de 5 lei). Sporwinking

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Este un lac de unghii de la avon cu care daca te dai iti cresc unghiile cam in 2 zile

| MoreTime a răspuns:

Pui unghii false si le lipesti cu super glue ca sa fie efectu' mai "permanent" decat permanentul sau iti rupi unghiile de la picioare si le atasezi la maini

| mitroidany a răspuns:

Are la avon un fel de lac. sau unghii false

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc anyta, ma intrebam daca stie cineva cum sa imi creasca unghiile mari si sa nu se ma rupa imi cresc 5-6 mm si mi se rup. va rog ma poate ajuta cineva? sfaturi pe id : felicia_fefe2000

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de lamaie