| curcubela a întrebat:

Vreau sa imi cresc parul si as vrea sa ma lamuriti daca se poate care e faza cu varfurile? Daca tai din ele cand sunt roase, creste mai repede sau nu? Unii mi-au spus ca nu creste. Nu mai stiu ce sa cred.

6 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Si e am fost in situatia ta happy
Unii spun ca 100 %creste, altii ca nu, big grin
Ideea e ca eu am incercat pe propria mea piele, si da, chiar creste mai mult happy
Kisses :*

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu creşte mai rapid, este doar un mit. Părul creşte cam în jur de un centimentru şi ceva pe lungă. Dacă-i tunzi vârfurile nu influenţează cu nimic creşterea! Baftă!

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Ba da... daca iti tai din varfuri parul iti creste mai repede...si eu am o colega in fiecare luna isi taie cam un deget din par, si acum are parul pana la fund.

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Parul nu creste de la varfuri ci de la radacina!

| ata a răspuns:

Pai tai cel mult10 cm pe an. eu asa procedez big grin

| hanny_4658 a răspuns:

Eu sunt coafeza... da creste daca mai tai din varfuri dar nu foarte repede