| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar chestii de prins parul, gen clame, clesti, dar mama mereu zice ca ce, ca nu imi sta bine cu prostii, si ca la legat coada trebuie elastic simplu, dar m-am saturat tot asa ceva mereu... la voi cum e?

8 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Hmmm...esti ingrijorata din cauza asta?
Eu pur si simplu nu o ascult pe mama cand vine vorba de aspectul meu fizic. I-am explicat,(si din cand in cand ii mai repet)ca port ce vreau,(bine pana la o limita).
Parul meu? Ea imi zice ca imi sta mai bine prins, eu il mai las si desfacut...ca nu-i sanatos parului sa-l tii mereu strans(iti cade si parul din aceasta cauza)
Dar ca orice mama... e normal sa aiba pretentii.

| Viviannnnnna a răspuns:

E.cum sa nu iti pui? suntem fete doamne iarta-ma.
de aia avem parul lung.straight facestraight facesa ne punem clamite etc etc
te duci dupa ore la un magazin pentru clame etc si iti cumperi ceva dragut big grinbig grinstraight facestraight face
pa-pa-paaawave

| aktlk a răspuns:

Nu sunt fata, dar stiu ca fetele in ultimul timp folosesc cleme de par glamurette (uite aici cum arata) http://crystal.shopmania.biz/......468352.jpg
cu ele iti poti face tot fel de coafuri, gasesti glamurette mai peste tot sunt si in magazinele de langa piete si nu costa mai mult de 10 lei (noi).

| AcidCuSange a răspuns:

Iti zic eu un foarte bun accesoriu.Glamourette (parca asa se scriethinking). Chiar acum il am in par si este foarte eficient, comod, si sta bine (costa la magazine intre 7-12 lei...cred). Se fixeaza in par, si nu cade din par, nici daca dormi cu el, ceea ce nu am incercat.Si spune-i mamei tale ca e normal ca o fata sa fie aranjata si eleganta.

| DE3a94 a răspuns:

Pe mama nu o intereseaza ce accesorii imi pun eu in cap... dar depinde daca is prea multe sau crede ea ca e iesit din comun comenteza, dar nu e cazu eu imi las cateodata parul desprins:X sau mi-l fac cu placa sau il prind coada la spate putin mai sus si e ok clame de par folosesc doar cand e bretonu prea mare si ma deranjeaza la ochi! daca vrei sa iti cumperi accesorii de par zii mamei tale ca la o fata ii sta bine cu clamite sau ceva de genuthinking fii creztiva eu stiutongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai uite ce e, poti si iti prinzi parul cu un elastik colorat ca sa nu para monoton si sa til prinzi intr-un fel mai cool. sau poti sa iti iei glamureti si sa iti faci mii de coafuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara-ti un glamurett, prinde foarte bine parul, am primit unul chiar azi. Imi doream foarte mult unul, dar o sa imi mai iau. Poti prinde parul si in coada, rasucind elastikul peste par, mie imi place mult. Este doar 5 lei, nu kosta mult asta e sfatul meu. Clestii nu sunt buni nu ii suport si de elasticurile de par m-am saturat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma lasa sa-mi prind parul cu orice ia si tu un glamuratte se citestee glamuret gasesti ieftin in magazine am si eu pe negru l-am luat cu 5 lei si meam facut pana acum 500 de coafuri inceraca si tu