| LittleCreepyGirl a întrebat:

Vreau sa imi fac la vara dreadlocks dar in fata sa imi ramana din par asa cum ii. Oare cat ma costa si cat dureaza?happy

Răspuns Câştigător
| G6 a răspuns:

-DREADURILE NU SE DESFAC (sansele sunt mult prea mici).

-Pretul e in functie de par, de lungime, desime si cat le vrea fiecare de groase/subtiri, intre 150 si 400 de lei.

-Pentru extensii, fiecare trebuie sa-si faca rost de par, nu detin par.

-Se spala normal, o data pe saptamana cu sampon fara balsam.

-Parul trebuie sa fie curat si uscat cand urmeaza a fi dreduit sau reparat.

-Necesita retusare aprox. o data la 3 luni.

-Lungimea minima a parului pentru dreadlocks (cu sau fara extensii) este de 10 cm.

-Odata dreduit, parul se scurteaza.

-Nu necesita (si nici nu recomand) produse speciale.

-In functie de par, procesul dureaza intre 4 si 10 ore.

Sper ca te-am ajutat! happy:*

1 răspuns:
| kioko a răspuns:

Eu fac dreadlocks si cer pe o suvita medie de 10 cm 15 lei. Si le fac in max 60 min
.