| Youmakemewannadie a întrebat:

Vreau sa imi fac la vara niste suvite verzi sau albastre sau in caz extrem[daca nu gasesc de celelalte] mov.Si nu stiu ce ar trebui sa folosesc.Rimel de par? Nuantator? Altceva? Ce ma sfatuiti? Ceva ce sa nu fie permanent pentru ca in toamna iar incepe scoala.As vrea sa aflu din experientele voastre ce e mai bun.De altfel sa imi spuneti si magazinele sau firmele care vand ca sa stiu de unde sa achizitionez.MULTUMESC ANTICIPAT SI FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sasha_2369 a răspuns:

Te pot sfatui eu, pentru ca am avut cam toate culorile. Mergi la salon, neaparat la salon si fa-ti suvite blonde [ nu le fa acasa, nu iti ies blond curat, ci un cacaniu, scuza-mi exprimarea ]; in caz ca nu ai par inchis la culoare, nu mai e nevoie sa te suvitezi. Apoi mergi la farmacie/plafar si procura-ti albastru de metil si/ sau violet de gentiane si/sau o solutie care e roz, nu mai stiu exact cum se cheama. Cu o bucata de vata imbibata in oricare din solutii incepi sa iti "vopesesti"suvitele. Nici macar nu e nevoie sa te speli dup'aia. Decat nuantator, mai bine folosesti ce iti spun eu, din proprie experienta. M-am dat cu nuantator rosu in cap din vara 2010 si inca mai am urme rosii, nu s-au spalat. In schimb, ceea ce ti-am zis mai sus se ia la cateva spalari. Bafta!

2 răspunsuri:
| sasha_2369 a răspuns:

In niciun caz sa nu folosesti nuantator! M-am dat eu cu nuantator in vara lui 2010 si inca mai am urme in par! Mergi la farmacie/ plafar si procura-ti albastru de metil si violet de gentiane. Cu o bucatica de vata imbibata intr-una din solutii, unge-ti suvitele. Asa am avut eu suvite albastre, verzi, turcoaz, roz si mov :d Crede-ma, se merita mai mult sa folosesti aceste solutii decat nuantatorul, mai ales ca nu doresti sa incepi scoala cu parul in 2 culori. Rimelul de par te tine 1-2 zile, pana te speli, deci no way. P. s ca sa iti iasa un albastru electric, combina albastru de metil cu violet, efect super, incercat de mine! happy
P. P. S : daca ai par negru, sau inchis la culoare, inainte e nevoie sa iti decolorezi cateva suvite, de preferinta la salon, sa iasa calumea.
Spor!

| cata_1355 a răspuns:

Pai acele suvite sa fie decolorate, pentru ca sa iti prinda culoarea. si poti folosi nuantatortongue ce culori vrei.