| NimeniAlta a întrebat:

Vreau sa imi fac suvite albastre.cu albastru de metil. Sunt bruneta, trebuie sa imi decolorez suvitele neaparat inainte de a ma da cu albastru de metil? Cei care si-au facut chestia asta sa o povesteascabatting eyelashes

10 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pentru şuviţe albastre foloseşti albastru de metil. Însă e de scurtă durată, trece la câteva spălări şi rişti să pătezi hainele şi aşternuturile! Eu nu te-as sfatui! Iti poti cumpara mai bine vopsea albastra(se gaseste pe la unele saloane -trebuie doar sa intrebi)

poti sa iei si un spray sau sa-ti spun cu ce mi-am facut eu intr-un an parul (de revelion)
am vazut la un magazin rimel pentru var(mi-am luat mov si verde) am folosit verdele atunci... mi-a placut si s-a luat la prima spalare-ai mei innebunisera, credeau ca m-am vopsit! a fost misto!

| T30D0RA a răspuns:

Nu trebuie sa te decolorezi... dai direct pe suvita.

| Alexandra. a răspuns:

Nu trebuie neaparat, bineinteles ca nu. Dar nu va avea aceeasi nuanta daca parul tau este brunet.Clar se vede mai bine pe o culoare mai deschisa...
Deci, da, ar fi mai bine sa il decolorezi, daca vrei un efect vizibil.

| Georgianna3723 a răspuns:

Daca nu iti decolorezi suvitele vor iesi verzi in loc de albastre. Cu cat il decolorezi mai mult cu atat vor fii mai albastre.
O prietena de-a mea si-a cumparat o rochita albastru electric cu care urma sa mearga la o petrecere si s-a gandit ea ca ar fi ceva misto sa isi asortese parul cu rochita. Vroia sa iti faca suvite albastre, ca si tine, dar fiind bruneta si nestiind ca trebuie decolorat parul mai intai, suvitele au iesit un verde urat de tot. Si asta chiar cu o zi inaintea petrecerii. Ca sa rezolve problema s-a dus la o vopsitorie de haine si si-a vopsit rochita in verde. Spre surprinderea tuturor arata foarte bine! Cu exceptia...parului.

| AddaElly a răspuns:

Eu tot bruneta sunt dar cand mi.am dat cu albastru d metil nici nu prea se cunostea asa ca decoloreazate fate mai roscata, blonda mai deschis ca sa se vada bine albastru pe negru e varza nici nu mai intelegi

| AnaigroeG a răspuns:

Eu sunt satena.cu suvite blonde.cand dau pe blond se fac albastre dar cand dau pe cele satene ies verzi si nici nu prea se observa.de preferat ar fi sa te decolorezi.

Suvitele cu albastru de metil se iau la 2-3 spalari.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te decolorezi neaparat. dar ar iesi mai bine daca l-ai decolorawinking eu sunt blonda si la mine prinde imediat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu trebuie

| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Iti spun eu sa nu iti faci cu albastru de metil, pentru ca nu tine. Cand te uzi putin pe par sau transpiri, ti se va duce culoarea. Depinde acum daca ai parul inchis nu iti vor iesi, dar daca il ai un castaniu, este posibil. Dar ai grija ca albastrul de metil iti arde parul. Mai bine iti faci cu noantator.
Succes. Fundaaa? big grin

| CoCooliiici a răspuns:

Eu chiar acum doua zile mi.am facut o suvite cu albastru de metil, si pe parul meu saten inchis mi.a iesit verde iar pe suvitele blonde care le aveam mi.a iesit un albastru putin spre mov, iar dupa primele spalari se va mai deschide putin culoare, Iar pe parul brunet nu stiu ce sa spun chiar vreau si eu sa ma fac bruneta si sa-mi fac cateva suvite cu albastru de metil, dar inainte mii le voi face cu decobez, o sa iasa super.