| Timeeeaaaaa a întrebat:

Vreau sa imi fac unghii cu ziar dar nu stiu cum sa mi le fac. Nu se imprima ziaru pe unghii. Cum ar trebui sa procedezhappyVa rog ajutati-ma. Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Rallu99 a răspuns:

te dai pe unghie cu o oja mai deschisa de preferat alb sau gri apoi pune intr-un vas apa cu un pic de spirt opoi
inmoaie bucatele de ziar in apa si apoi pune pe ughie si apasa bine cateva secunde apoi te dai cu lac transparent peste si gata; sper sa iti iasa :*

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dai un strat subțire de lac pe unghie, apoi aplici imediat bucata de ziar care te interesează, apoi mai aplici un strat de lac.

| florynailsblog a răspuns:

Buna,
Uite aici gasesti detaliat cum se face acel model:)
http://florynails.wordpress.com/tag/model-tip-ziar/
O zi buna!