| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa fac jogging dimineata. cand trebuie sa mananc, inainte sau dupa si ce trebuie sa mananc? apa cand beau? inainte dupa sau in timpul alergarii?

4 răspunsuri:
| ioanna96 a răspuns:

Mananci inainte sa te apuci de jogging trebuie sa mananci de 2 ori pe zi dimineata si la pranz dar sa nu te saturi iar seara poti mainca fructe sau salata de legume. apa bei dupa ce termini jogging-ul. te pup pa-pa!

| ioanna96 a răspuns:

Ba nu poate bea oricand apa pentru ca apa o face sa nu mai poate alerga asa de mult si daca bea apa este in burta si te ingreuneaza ed aia nu se bea apa.

| claudiea79 a răspuns:

Poti sa maninci dupa ce alergi. eu nu pot sa merg daca maninc mai mult de o felie de piine cu unt. poti sa bei apa in timp ce alergi dar sa nu fie foarte rece. ma gindesc daca maninci si alergi vine mincarea inapoi. te simti greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine inainte pentru ca tot ce mananci se depune. Apa poti bea oricand pentru ca este buna.Si te sfatuiesc sa mananci o salatasau un fruvt pentru ac tine de foame.