| gasca a întrebat:

Vreau sa ma duc la solar... Cam cat ar fi bine sa stau pentru prima ata?

15 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

4 minute maxim. Dar ce ce vrei neaprat la solar? E periculos! A venit vara, acum poti sa profiti de soare si sa te bronzezi sanatos.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Deloc.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu merg la solar de vreo 2 ani, este adevarat nu este bine, dar sincer, am cam devenit dependentahee hee
Daca insisti sa mergi, stai 4-5 minute, foloseste o crema de protectie neaparat, hidrateaza-te bine inainte sa mergi si mananca cu cel putin 2 ore inainte.
La urmatoarea sedinta te sfatuiesc sa nu cresti timpul de stat decat cu 1 minut, 2.
Poti merge de 2 ori pe saptamana pana se pune bronzul, apoi o data pe saptamana sau la doua saptamani pentru intretinere.
Dar daca tot vine vara, mergi la marewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prefera bronzul natural, e mai sanatos.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde de pielea ta. Daca e mai deschisa la culoare si e sensibila... poti incepe cu 3 minute. De la a doua sedinta poti sta 5 sau chiar 6.Depinde de pielea ta. Eu de obicei incep direct cu 6 (sunt bruneta si nu am pielea asa alba)

| kitiku a răspuns:

Mai bine nu te du. stai la soare in afara orelor 11-15

| mirajevents a răspuns:

8 minute happy

| claudya a răspuns:

Depinde de tenul tau... daca ai ten sensibil doar 3 minute pentru inceput, iar apoi 5, 10 maxim15 vei vedea cat se coloreaza pielea?

| Raluca_7548 a răspuns:

Pai in prima zi 2-3 minute. dupa cresti sedinta cu un minut. dar sincer nu se merita sa dai bani si te poti alege si cu niste pete sau alergii.Mai bine mergi la mare.ca tot a venit vara. daca nu ai posibilitatea sa mergi la mare iei o patura si gasesti tu un loc pentru plajalaughing. Solarul nu este tocmai cel mai indicat.

| bibitza a răspuns:

Hai sa iti spun o poveste... o fata se pregatea de nunta si vroia sa se bronzeze... o fost la salon a stat cateva minute adica cat se sta l 1 sedinta ( nu stiu pentru ca nu am folosit niciodata) apoi a vrut sa se intoarca la acelasi salon sa mai faca o sedinta si nu au mai primit-o pentru ca cica nu stiu dupa cate zile trebuie sa te duci iar...asa...si ea s-a dus la altul... apoi a doua zi la altul...si tot asa...inainte cu 5zile de propria nunta a fost dusa de urgenta pentru ca nu stiu ce patite de la razele acelea...si a murit sad... povestea este adevarata 100/100 dar s-a intamplat acum 2 ani si nu mai stiu exact cat a stat si cum se numeste ceea ce a patit ea straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu te dugi, teoretic solarul are inclus un filtru -care practic niciodata nu functioneaza.este foarte periculos si poate cauza daune ireversibile. daca esti gravida, daca esti cu tratament de antibiotice, daca ai alunite sau pete, daca ai tenul deschis te sfatuiesc sa nu mergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru început 3 minute (în special pentru o piele deschisă), a doua zi - a treia 4 minute și tot așa.
Să nu uiți ce este cel mai important: crema solară de protecție cu factorul cel mai mare, așa este și piele mai protejată și bronzul de durată.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va sfatuiesc din ce stiu e si cancerigen.

| meblondish a răspuns:

Lasa solarul ca mie mi-a aparut o pata mai inchisa la culoare pe abdomen si una pe umar.sunt micute ce-i drept dar periculoasesadvor fi 32 de grade in weekend...happy... fa plaja natural ca e mai sanatos.