| Ceriik a întrebat:

Maine vreau sa ma duc pentru prima oara la solar(stau 5 min). Ce trebuie sa-mi aduc? Ma primeste daca am 15 ani jumate? Cum ii zic?

Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Te primeste si daca ai 12 ani, poti sta linistita in privinta asta.
Nu este obligatoriu sa-ti duci nimic, insa este recomandat sa te demachiezi inainte de sedinta de bronzare si eventual sa aplici o crema pentru bronzat dar sa fie expre pentru solar, nu e buna crema pentru bronzat la soare. Cum ii spui? Buna ziua, as dori sa stau 5 minute la solar orizontal(E mai bun, te bronzezi fara forme, spre deosebire de cel vertical unde trebuie sa te misti, daca vrei sa prinzi un bronz perfect) Ii spui sa-ti arate cum se porneste solarul si eventual daca ai bani, sa-ti dea o crema pentru bronzat(sunt tot felul, de cacao, cafea, etc). Nu e nevoie sa-ti duci prosop sau costum de baie. Nu mergi la plaja. La solar nu te verifica nimeni, majoritatea persoanelor fac solar nud. Altfel, nu vad rostul de a merge la solar. Te dezbraci fara jena, nu te vede nimeni, nu intra nimeni peste tine, intri in solar, apesi butonul de pornire, daca nu porneste automat(iti explica individu ala oricum, eu am fost la vreo 20 de solare diferite si de fiecare data intreb cum functioneaza pentru ca nu toate solarele sunt la fel) te asezi frumos pe spate, iti pui ochelarii de protectie(daca mergi mult, razele ultraviolete iti vor afecta ochii, si asta-i ultimul lucru de pe pamant pe care l-ai vrea). Stai linistita acolo in solar 5 minute, meditezi, canti, faci ce vrei tu, nu te vede absolut nimeni. Cand se termina timpul, solarul se opreste singur, se opresc luminile. Deschizi carapacea big grin, iesi din solar, te machiezi la loc, te stergi pe fata daca ai transpirat sau stiu eu, folosesti servetele umede, te imbraci, iesi din solar, ii multumesti individului si pleci acasa.
A doua zi faci pauza neaparat, altfel te vei inrosi ca naiba.
Efectele solarului se vad de abia dupa 4 ore. Nu te duce acasa sa te uiti in oglinda ca n-o sa observi nimic.
Pe urma faci asa. Mergi prima zi, faci o zi pauza, mergi a doua zi, a 3-a si a 4-a zi pauza, mergi a 5-a zi, faci pauza iar, mergi a 7-a zi si gata. Esti bronzata! Felicitari!

6 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Probabil ca trebuie sa-ti iei costum de baie si prosop.

| denisa123456 a răspuns:

Iti recomand daca vrei sa te duci sa iti pui in prosop in cap ca razele solarele iti dauneaza parului.Eu numai vreau sa aud de asa ceva mi au iesit pete pe fata si eu inainte aveam fata impecabila inainte de a ma duce la solar.

| Feodor_Flory_1992 a răspuns (pentru denisa123456):

Petele iti ies si de la soare, nu numai de la solar

| SilverCry a răspuns:

Te duci la aia de acolo si le zici ca vrei sa folosesti solarul pentru 5 minute, ii intrebi cat costa si dupa aia te duci la solar, e alegerea ta in ce vrei sa stai imbracata in solar! Si da iti trebuie si un prosop sa il ai dupa ce iesi de la solar! Have fun!

| lauraitaa a răspuns:

Buna! pai da, trebuuie sa-ti iei costum de baie si prosop. si sigur ca te primeste, la 15 ani jumate :X pai ii zici ca vrei sa stai 5 minute la solar ca sa te bronzezi si tu, si asta e. P.S : poti sa stai mai mult, caci o verisoara de-a mea din Arad, plateste 1 leu pe minut.:X baftaa:X:

| Feodor_Flory_1992 a răspuns (pentru lauraitaa):

Ce scop are costumul de baie, in cazul solarului, cand poti sa te bronzezi fara urme, ca nu te vede nimeni