| AnielaSara a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani si vreau sa ma duc la solar, cam cate minute trebuie sa stau avand in vedere ca e prima oara si am pielea foatre alba?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ti ai nenoroci pielea la varsta asta?

| AnielaSara explică (pentru suntserios):

M-am gandit mai bine si nu ma mai duc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Vei fi indrumata de personalul care deserveste solarul.Ei sunt cei care apreciaza timpul in functie de culoarea pielii tale.La fiecare noua sedinta timpul petrecut va creste progresiv dar asta este in functie de cum iti raspunde pigmentul la boronzare. Personalul este direct raspunzator de sanatatea ta.Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Unde locuiesc eu, accesul minorilor la solar este interzis (British Columbia, Canada). Se crede ca solarul provoaca cancer al pielii. Mai exista acele "crème de bronzat" care nici ele nu sunt recomandate. Poate ca ar fi o idee buna sa te mai gandesti daca mergi sau nu.